Co zabrać na trening EMS?

Szybko spalane kalorie, krótki trening i to odbyty raz w tygodniu. Takie możliwości daje nam trening EMS. Dzięki elektrostymulacji możemy spalić nawet do trzech razy więcej kalorii niż podczas normalnego i pełnego treningu na siłowni. To wybawienie, szczególnie jeśli nasz styl życia to ciągły bieg z miejsca na miejsce. Te kilkadziesiąt minut raz w tygodniu możemy sobie śmiało zaplanować, a efekty zobaczymy dużo szybciej, niż byśmy się spodziewali.

Trening EMS staje się coraz powszechniejszy i coraz więcej osób go wybiera, jednak często zastanawiamy się, jakiego przygotowania potrzeba i co ze sobą zabrać na taki trening. Ten tekst odpowie na Twoje pytania i dowiesz się co zabrać ze sobą na trening EMS!

Spis treści:

  • Na czym polega trening EMS?
  • Jak się przygotować na trening EMS?
  • Efekty, jakie daje trening EMS

Z tego tekstu dowiesz się, na czym polega trening EMS, jak się do niego przygotować, co ze sobą zabrać na taki trening. Ponadto poznasz efekty, które daje trening EMS.

Na czym polega trening EMS?

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, to trening, w którym wykorzystuje się technologię do elektrostymulacji mięśni w czasie ćwiczeń fizycznych. Do wykonania takie treningu wykorzystuje się strój, który jest wyposażony w elektrody. To właśnie stymulują odpowiednio mięśnie, by pracowały z większą skutecznością niż podczas normalnego treningu. Przed treningiem EMS dokonuje się analizy składu ciała. Ponadto treningi dobierane są indywidualnie pod względem kondycji i celów, jakie chce się osiągnąć. W czasie treningu EMS wykonuje się ćwiczenia ustalone przez trenera w stroju z elektrodami.

Jak się przygotować na trening?

Trening EMS nie różni się szczególnie od klasycznego treningu w kwestii przygotowania. Należy zabrać ręcznik i akcesoria do mycia, bo mimo iż trening jest krótszy od normalnego, kosztuje nas o wiele więcej zmęczenia. Właśnie dlatego należy zabrać również wodę, by móc w trakcie ćwiczeń się nawadniać. Jeśli chodzi o strój do ćwiczeń, trzeba zabrać bawełniane leginsy i bluzkę. Takie ubranie pozwoli na odpowiednie przepuszczanie impulsów elektrycznych. Specjalny strój EMS gwarantuje miejsce, w którym wykonujecie trening. Składa się on z kamizelki, pasa biodrowego, opaski na uda i ramiona, do każdego z tych elementów przyczepione są elektrody.

Efekty, jakie daje trening EMS?

Główną zaletą treningu EMS są szybkie efekty. W czasie 20 minut, bo tyle trwa trening, możemy spalić nawet 1200 kcal. Ponadto jest to oszczędność czasu, trening EMS wystarczy wykonywać raz w tygodniu, a ryzyko nabawienia się kontuzji jest minimalne, gdyż jest on złożony z podstawowych ćwiczeń, które dobre dla nas trener personalny. EMS poprawia naszą kondycję, a wymarzone efekty przychodzą 3 razy szybciej. Warto zaznaczyć, że trening EMS w żadnym stopniu nie boli, jest przyjemnym wysiłkiem, który ma dać nam pożądane efekty. Wielkim plusem jest wspomniany trener personalny, dopasowane do nas ćwiczenia oraz wywiad dają nam pewność bezpieczeństwa treningu.