Co zabrać ze sobą na trening personalny?

Odpowiednie przygotowanie do treningu zwiększa szanse na lepsze efekty. Ponadto udowodniono, że sam ubiór (a raczej świetne samopoczucie podczas jego noszenia) wpływa pozytywnie na pracę podczas ćwiczeń. Co zatem ubrać na siłownię? Co spakować do torby? Podpowiadamy!

Strój treningowy – góra + dół

Tak naprawdę od Ciebie zależy, co konkretnie na siebie założysz – najważniejsze, by było Ci wygodnie. Zgodnie z tym, co zawarte jest we wstępie, udowodniono również, że ładne ubrania na siłownię zwiększają motywację do ćwiczeń. Weź to też więc pod uwagę. Nie ma ścisłych wytycznych co do ubioru, ale zazwyczaj latem najwygodniej (i najprzewiewniej) jest ćwiczyć w szerszych szortach i bokserce lub tank topie, a zimą warto postawić na sportowe legginsy. Możesz też założyć koszulkę z krótkim rękawem. Ty decydujesz!

Obuwie

Oczywiście wiesz, że w sandałach, klapkach czy innych półbutach tego typu na siłownię nie wejdziesz. Postaw na sportowe obuwie, choć to, czy będą to markowe buty z wyższej półki czy tradycyjne adidasy lub trampki, zależy już od Ciebie. Najwygodniejsze, ułatwiające pracę buty kosztują zazwyczaj więcej. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne buty sportowe i mieć je na dłużej. Ponadto pamiętaj – dobre obuwie to także dodatkowa ochrona, np. przed przypadkowym upuszczeniem ciężarka.

Rękawiczki

To opcjonalne akcesorium, jednak wiele osób nie wyobraża sobie bez nich treningu personalnego – w znaczny sposób poprawiają komfort ćwiczeń. Należy jednak wybierać takie rękawiczki, w których ręce nie będą się zbytnio pociły, dlatego nie mogą być to rękawiczki szczelnie zabudowane lub z mało oddychającego materiału.

Woda i przekąski

Podczas treningu personalnego zawsze powinieneś mieć przy sobie wodę – najlepiej butelkę 1,5 litra. Wysiłek fizyczny przyczynia się do spadku poziomu wody w organizmie, dlatego ważne jest, by móc ją na bieżąco uzupełniać. Pamiętaj także o zdrowej przekąsce po zakończonym treningu, np. o owocu albo o kanapce. W ten sposób unikniesz nagłej hipoglikemii.