Czy trening EMS działa?

Branża fitness z bardzo dobrym skutkiem wykorzystuje odkrycia nowoczesnej technologii, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i przeprowadzać bardziej efektywne treningi. Nowoczesne sposoby ćwiczeń stosowane przy treningach profesjonalnych sportowców, są teraz także oferowane amatorom aktywności fizycznej. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które dążą do zmaksymalizowania efektów treningów. Treningiem tego typu, jest trening EMS, wykorzystujący impulsy elektryczne do elektrostymulacji mięśniowej. Nazwa treningu pochodzi od angielskiego tłumaczenia Electrical Muscle Stimulation, a sam trening staje się coraz bardziej popularny wśród klientów. Czy trening EMS działa? Czy rzeczywiście dzięki niemu ćwiczenia są efektywniejsze? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Jak przebiega trening EMS?
  • Co wyróżnia trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej?
  • Czy trening EMS działa? Efekty treningu EMS
  • Dla kogo są dedykowane treninig EMS?

We wpisie dowiesz się, jak przebiega trening EMS, co go wyróżnia spośród innych treningów, czy trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej działa i jakie są jego najważniejsze efekty. Dowiesz się także, dla kogo jest dedykowany trening EMS.

Jak przebiega trening EMS?

Przed rozpoczęciem treningów EMS, dokonuje się analizy składu ciała klienta i na jego podstawie określa się odpowiedni typ ćwiczeń. Ćwiczenia są opracowane przez trenera personalnego, który dobiera je do kondycji i wyznaczonych celów treningowych klienta. Po szczegółowym wywiadzie i analizie badań, klient zakłada specjalnie zaprojektowany strój. Składa się on z kamizelki, pasa biodrowego i opasek na uda i ramiona, które posiadają przyczepione elektrody. Ubrani w specjalny kombinezon wykonujemy ćwiczenia zalecone przez trenera personalnego. Podczas ich wykonywania dochodzi do przesyłu impulsów elektrycznych znajdujących się w mięśniach, co powoduje ich wzmożone pobudzenie do pracy. Częstotliwość impulsów przesyłanych przez kombinezon, jest dopasowana do odpowiedniej grupy mięśniowej. Impulsy elektryczne są nieszkodliwe dla organizmu i całkowicie bezbolesne.

Co wyróżnia trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej?

Co wyróżnia trening EMS spośród innych aktywności fizycznych, to krótki czas trwania treningu, dający bardzo szybkie efekty. Czas trwania treningu EMS zamyka się w 20 minutach i zaleca się wykonywać go 1-2 razy w tygodniu. Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni pobudza mięśnie głębokie, co nie jest możliwe w przypadku innych ćwiczeń. Trening EMS pobudza 150 razy więcej skurczów mięśni niż zwykły trening na siłowni. W trakcie 20 minutowej sesji treningu EMS, można spalić nawet 1200 kcal, dzięki czemu spadek wagi następuje kilkukrotnie szybciej, niż podczas konwencjonalnego treningu. Dużą zaletą treningu EMS jest niskie ryzyko kontuzji, ponieważ każdy trening jest wykonywany pod czujnym okiem instruktora.

Czy trening EMS działa? Efekty treningu EMS

Efekty regularnych treningów EMS są widoczne już po pierwszym miesiącu ćwiczeń. Rezultaty są także uzależnione od założonych celów, predyspozycji organizmu klienta i prowadzonego trybu życia. Do najważniejszych efektów treningu EMS można zaliczyć przyspieszoną redukcję tkanki mięśniowej, poprawę ogólnej kondycji i wydolności organizmu, oraz zwiększoną wytrzymałość mięśni. Do innych efektów treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji, zalicza się także redukcję cellulitu, ujędrnienie i napięcie skóry. Trening pozwala także na zmniejszenie bólu stawów lub kontuzjowanych kończyn. Stymulator EMS jest często wykorzystywany przy rehabilitacji do regeneracji i poprawy funkcjonalności mięśni.

Dla kogo są dedykowane treningi EMS?

Trening Electrical Muscle Stimulation, jest dedykowany zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów ćwiczeń. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na uzyskaniu szybkich efektów w krótkim czasie. To wyjście dla osób które chcą zaoszczędzić czas oraz pozostać w dobrej formie fizycznej. To także rozwiązanie dla profesjonalnych sportowców przygotowujących się do maratonów, sezonu narciarskiego czy innej aktywności. Jeżeli masz problem z powrotem do sprawności po poważnym urazie, trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej, jest rozwiązaniem twoich problemów.