Czym kierować się przy wyborze miejsca do ćwiczeń z trenerem personalnym?

Chcesz rozpocząć ćwiczenia z trenerem personalnym? Doskonale! Pierwszym krokiem w kierunku nowej wagi będzie wybór odpowiedniej firmy i miejsca, w którym będą odbywać się treningi. Może sobie nie zdajesz teraz z tego sprawy, ale nawet tak pozornie błahe rzeczy mają przełożenie na Twoją motywację do ćwiczeń, a potem – na ich rezultaty. Na co należy zwracać uwagę wybierając siłownię z trenerem personalnym?

Obiekt

  • Godziny otwarcia. Wolisz ćwiczyć z samego rana, gdy jeszcze sala treningowa jest prawie pusta? A może masz czas tylko wieczorem po pracy? Wybierz miejsce, które będzie otwarte w dogodnych dla Ciebie godzinach – w przeciwnym razie nie będzie Ci się chciało zmieniać swojego planu dnia dla treningów.
  • Rozmiar. Sam najlepiej wiesz, jak będziesz czuć się w nowym miejscu. Czy wolisz małe, kameralne siłownie, w których na pewno nie spotkasz znajomych, a może wolisz zaufać większym firmom z dużą ilością różnorodnego sprzętu i profesjonalnym personelem?Pamiętaj, że chodzi o Twoje dobre samopoczucie!
  • Lokalizacja. Odległość od domu do siłowni ma ogromne znaczenie w kwestii ciągłości treningów. Badacze udowodnili, że motywacja do ćwiczeń spada, gdy dojazd (lub piesza trasa) na siłownię będzie wynosić więcej niż 30 minut. Wybierz zatem salę ćwiczeniową „po sąsiedzku”!

Sprzęt

  • Ilość i rodzaj sprzętu. Zasada jest prosta: im więcej sprzętu, tym lepiej (nawet jeśli nie będziesz korzystać z wszystkich urządzeń). Masz wówczas szansę na zwiększenie różnorodności treningu i brak znudzenia. O jakość sprzętu, jaki znajduje się w siłowni, zapytaj obsługę lub swojego trenera.
  • Funkcjonalność sprzętu. Co mamy przez to na myśli? Np. możliwość regulacji siedzeń czy ciężarów. Chodzi o to, by sprzęt miał możliwość dopasowywania do różnych osób tak, aby każdemu ćwiczyło się na nim dobrze, bez względu na wzrost czy wagę.

Smartgym znajduje się w Sofitel Grand Sopot, wspaniałym sopockim hotelu 5-gwiazdkowym. Na sali ćwiczeniowej w tym miejscu z pewnością poczujesz się swobodnie, co przełoży się na efekty Twojej pracy. Zapraszamy!