Dlaczego lepiej ćwiczyć z trenerem personalnym niż samemu?

Postanowiłeś, że w końcu urozmaicisz swój siedzący tryb życia regularną aktywnością fizyczną? Świetnie! Jeśli jednak niewiele miałeś wcześniej wspólnego z siłownią, to może być dla Ciebie duże wyzwanie. Jak się wesprzeć? Trenerem personalnym!

Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, niż zdawać się na własną wiedzę (lub niewiedzę) wyczytaną np. w Internecie. Dlaczego?

Bezpieczeństwo

Kto jak nie trener personalny wie, co będzie dla Ciebie najlepsze? Trener osobisty posiada odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz wiedzę, która pozwoli mu dobrać ćwiczenia specjalnie dla Ciebie. Będzie miał na uwadze Twój stan zdrowia, przeszłość (lub jej brak) związaną z aktywnością fizyczną oraz możliwości – w końcu nie chodzi o to, abyś ćwiczeniami zrobił sobie krzywdę przez np. złą technikę wykonywanych ćwiczeń. Z trenerem personalnym jesteś w bezpiecznych rękach.

Różnorodność ćwiczeń

Znalazłeś ćwiczenie w Internecie, które będzie pasować do Ciebie i Twojego celu, więc wykonujesz je w kółko? To błąd, bardzo ważne jest, by trening był urozmaicony. Nie musisz już godzinami szukać treningów, które będą dla Ciebie najlepsze – trener osobisty wyłoży Ci je jak na tacy. Różnorodne ćwiczenia nie pozwolą Ci się także znudzić siłownią oraz mają bezpośredni wpływ na Twoją motywację. A skoro już o niej mowa…

Motywacja

…Jesteś tylko człowiekiem i z pewnością będziesz miał na siłowni gorsze momenty, podczas których zapragniesz rzucić wszystko i wrócić na kanapę. Brak motywacji dopada każdego, ale trudno poradzić sobie z nim w pojedynkę. Z pomocą w takiej sytuacji nadchodzi trener personalny. Gdy będziesz miał kryzys i moment zawahania, trener przypomni Ci Twój cel i zmotywuje tak, byś z powrotem wrócił na salę treningową.

Porada

Trener osobisty jest trochę jak mentor lub przyjaciel – motywuje, pomaga, radzi. Jeśli będziesz miał jakąś wątpliwość albo pomysł na trening, skonfrontuj go z opinią profesjonalisty. Ponadto trener personalny jest do Twojej dyspozycji – z pewnością odpowie na nurtujące pytania dotyczące ćwiczeń i doradzi Ci w związanych z tym sprawach.

Nie tylko trening

Trener osobisty to nie tylko spec od ćwiczeń, ale również od prawidłowego odżywiania. Ma na uwadze to, że dobry trening idzie w parze tylko z odpowiednią dietą, dlatego na pewno pomoże Ci także w tym zakresie.