EMS co to jest?

Ćwiczenia pod prądem, czyli trening EMS, który stał się bardzo popularny. To szybki i dość przyjemny sposób na spalenie kalorii. Jest to trening bardzo efektywny, gdyż mięśnie pobudzane są za pomocą elektrostymulacji. Taka nowoczesna technologia pozwala na budowanie masy mięśniowej w czasie krótszym, niż dokonalibyśmy tego podczas klasycznych ćwiczeń na siłowni. EMS co to jest? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Czym jest trening z użyciem elektrostymulacji?
  • Czym cechuje się EMS?
  • Zalety treningu EMS

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest trening z użyciem elektrostymulacji, czym się cechuje oraz jakie są zalety takiego treningu. Zapraszamy do wpisu, w którym odpowiadamy na powyższe pytania.

Czym jest trening z użyciem elektrostymulacji?

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, to trening, podczas którego wykorzystuje się technologię elektrostymulacji mięśniowej. Osoba w czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych ma na sobie specjalny strój, w którym mieszczą się elektrody. To właśnie one pomagają wysyłać impulsy do mięśni. Impulsy są na tyle silne, że mimo normalnej pracy mięśni, kurczą się one dużo częściej, dzięki czemu spalamy więcej kalorii. Przed rozpoczęciem przygody z treningiem EMS dokonuje się analizy składu ciała. Trener na podstawie wyników dobiera odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Taki plan ma spełniać nasze cele, ale także być dopasowany do naszej kondycji. Metoda elektrostymulacji jest znana w sporcie i fizjoterapii od lat 60. Ubiegłego wieku. Jest ona skuteczna, co zostało udowodnione naukowo. Prąd przesyłany przez kombinezon, który składa się z kamizelki, pasa biodrowego, opaski na uda i ramiona oddziałuje na mięśnie, powoduje ich skurcz i zmusza do wykonywania pracy. Co ważne trening EMS nie obciąża stawów i kręgosłupa.

Czym cechuje się EMS?

Metoda EMS to potwierdzona działanie. Poświęcając zaledwie 30 minut dwa razy w tygodniu, by uzyskać efekty porównywalne do wielu godzin spędzonych na siłowni. Trening z użyciem elektrostymulacji to odpowiedź na potrzeby ludzi. Mało czasu, chęć osiągnięcia szybkich efektów, a minimalna ilość włożonego w to wysiłku. Jego skuteczność potwierdzają zdjęcia metamorfoz i opinie klientów, których stale przybywa. W Polsce treningi EMS to dalej coś tajemniczego warto rozwiać wszelkie wątpliwości i po prostu spróbować EMS, by cieszyć się smukłą sylwetką.

Zalety treningu EMS

Trening ze stymulacją ma wiele zalet. Po pierwsze szybko możemy zobaczyć upragnione efekty, co napędza nas do działania i dalszego korzystania z elektrostymulacji. Cały trening trwa od 20 do 30 minut i może być wykonywany nawet razy w tygodniu, by przynieść efekty, jednak zaleca się 2 treningi tygodniowo. EMS pozwala na pobudzenie w formie skurczów mięśni nawet 150 razy więcej niż trening tradycyjny. Podczas jednej sesji spalamy nawet 1200 kcal. Ogromną zaletą jest łatwość treningu i ograniczone do minimum ryzyko kontuzji.