EMS co to jest?

Ćwiczenia pod prądem, czyli trening EMS, który stał się bardzo popularny. To szybki i dość przyjemny sposób na spalenie kalorii. Jest to trening bardzo efektywny, gdyż mięśnie pobudzane są za pomocą elektrostymulacji. Taka nowoczesna technologia pozwala na budowanie masy mięśniowej w czasie krótszym, niż dokonalibyśmy tego podczas klasycznych ćwiczeń na siłowni. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego sposobu aktywności fizycznej, skutecznie pozbędziesz się zbędnej tkanki tłuszczowej, wyrzeźbisz sylwetkę i wzmocnisz kondycję. Ćwiczenia z elektrostymulacją mięśniową pozwolą ci zaoszczędzić dużą ilość czasu, który mógłbyś spędzić na klasycznych ćwiczeniach na siłowni. Co to jest EMS? Na czym polega trening EMS? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Treningi ems co to jest?
  • Trening EMS – jakie daje efekty, kiedy można je zaobserwować?
  • Elektrostymulacja ems czyli nowoczesna forma treningu
  • Trening elektrostymulacji mięśni – zalety i wady

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest trening z użyciem elektrostymulacji, jakie efekty i po jakim czasie daje trening ems. Przeczytasz także, co sprawia, że elektrostymulacja ems jest nowoczesną formą treningu oraz jakie są jego główne zalety.

Treningi ems co to jest?

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, to trening, podczas którego wykorzystuje się technologię elektrostymulacji mięśniowej. Na czym polega? Osoba w czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych ma na sobie specjalny strój, w którym mieszczą się elektrody. To właśnie one pomagają wysyłać impulsy elektryczne do mięśni, powodując rozbudowę masy mięśniowej. Impulsy są na tyle silne, że mimo normalnej pracy mięśni, kurczą się one dużo częściej, dzięki czemu spalamy więcej kalorii. Przed rozpoczęciem przygody z treningiem EMS dokonuje się analizy składu ciała. Trener na podstawie wyników dobiera odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Taki plan ma spełniać nasze cele, ale także być dopasowany do naszej kondycji. Metoda elektrostymulacji jest znana w sporcie i fizjoterapii od lat 60. ubiegłego wieku. Jest ona skuteczna, co zostało udowodnione naukowo. Prąd przesyłany przez kombinezon, który składa się z kamizelki, pasa biodrowego, opaski na uda i ramiona oddziałuje na mięśnie, powoduje ich skurcz i zmusza do wykonywania pracy. Co ważne, trening EMS nie obciąża stawów i kręgosłupa. Impulsy elektryczne nadawane przez urządzenie, mają dopasowaną do odpowiedniej grupy mięśniowej częstotliwość. Jej parametry są nieszkodliwe dla zdrowia, oraz bezpieczne dla organizmu człowieka. Trening jest także całkowicie bezbolesny.

Trening EMS – jakie daje efekty, kiedy można je zaobserwować?

Co powoduje, że warto wprowadzić trening ems jako regularną aktywność fizyczną? Tego typu personalny trening pobudza mięśnie do szybszego skurczu, nawet na poziomie 150 razy większej niż w wypadku zwykłego treningu. Dzięki temu ćwiczenia można wykonywać krócej, z taką samą efektywnością. Elektrostymulacja mięśni głębokich, zachodząca w trakcie trwania tego nowoczesnego treningu, byłaby niezwykle trudna do osiągnięcia w trakcie wykonywania klasycznych ćwiczeń. Ems trening składa się z prostych ćwiczeń, które nie sprawią problemu nawet początkującym osobom, a dostosowany do ćwiczącego poziom ich zaawansowania, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Jakich efektów należy oczekiwać, po prawidłowo prowadzonym treningu ems, przez trenera personalnego? Przede wszystkim zwiększenia wydolności fizycznej oraz ogólnej poprawy wydolności organizmu. Regularne sesje treningu EMS pozwalają osiągnąć szybsze efekty, a utrata wagi ciała będzie widoczna w krótszym czasie, niż w przypadku zwykłego treningu. W ciągu treningu trwającego 20 minut klient może spalić nawet 1300 kalorii, co jest wynikiem porównywalnym z 2-3 godzinnym treningiem przeprowadzonym na siłowni. Impulsy elektryczne pomagają szybciej wymodelować sylwetkę, wzmocnić wszystkie partie ciała a dzięki temu zaoszczędzić nasz czas. Pierwsze efekty są widoczne, już po 2-3 sesjach. Po 5-6 sesjach ćwiczeń, można zaobserwować widoczny efekt utraty tkanki tłuszczowej. Kluczem do osiągnięcia szybkich i wymaganych efektów za pomocą ems, jest prawidłowo opracowany trening oraz przestrzeganie zdrowego trybu życia.

Elektrostymulacja ems czyli nowoczesna forma treningu

O unikalności treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni, stanowi fakt, że mogą go wykonywać wszystkie osoby bez względu na poziom zaawansowania fizycznego. Nie ma znaczenia czy jesteś osobą uprawiającą sport, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z regularną aktywnością fizyczną. Trening, który prowadzi trener personalny, będzie intensywnością i trudnością, dostosowany do poziomu zaawansowania ćwiczących osób. W trakcie wykonywania treningu zdobędziesz umiejętność prawidłowego wykonywania ćwiczeń, w poprawny technicznie sposób. Pozwoli to zwiększyć jego efektywność do maksymalnego poziomu. Metoda EMS to potwierdzone działanie. To wygodny i szybki sposób na utrzymanie kondycji fizycznej i zrzucenie zbędnych kilogramów. Klienci są szczególnie zainteresowani redukcją tkanki tłuszczowej znajdującej się w okolicy brzucha, z którą ems radzi sobie doskonale. Poświęcając zaledwie 30 minut dwa razy w tygodniu, można uzyskać efekty porównywalne do wielu godzin spędzonych na siłowni. Skuteczność ćwiczeń potwierdzają zdjęcia metamorfoz i opinie klientów, których stale przybywa. W Polsce treningi EMS to dalej coś tajemniczego, dlatego warto rozwiać wszelkie wątpliwości i po prostu spróbować EMS, by cieszyć się smukłą sylwetką. Stymulacja prądem to nie tylko korzyści wpływające na wygląd sylwetki.  Metoda treningów muscle stimulation, jest także szeroko stosowana w fizjoterapii. Pobudzanie mięśni impulsami elektrycznymi o odpowiedniej częstotliwości, pomaga w powrocie do pełnej sprawności po przebytej kontuzji lub gdy klient skarży się na regularne bóle kręgosłupa.

Trening elektrostymulacji mięśni – zalety i wady

Trening z elektrostymulacją mięśni ma wiele zalet. Po pierwsze szybko możemy zobaczyć upragnione efekty, co napędza nas do działania i dalszego korzystania z elektrostymulacji. Cały trening trwa od 20 do 30 minut i może być wykonywany nawet razy w tygodniu. Aby przynieść wymarzone efekty, jednak zaleca się 2 treningi tygodniowo. Efekty jakie można osiągnąć dzięki treningom EMS, to wyrzeźbienie sylwetki, zwiększenie masy mięśniowej, poprawa wydolności organizmu i pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Regularne sesje wpływają także na ujędrnienie skóry i pozbycie się uporczywego cellulitu, pojawiającego się na udach, pośladkach czy brzuchu. Trening pomaga niwelować skutki schorzeń mięśni i stawów – pomaga łagodzić ból pleców oraz bóle stawów. Po treningu zaobserwujemy znaczną poprawę samopoczucia, spowodowaną dostarczeniem dużej porcji endorfin czyli hormonów szczęścia, do organizmu. Trening ems wiążę się z niskim ryzykiem kontuzji i wszelkich urazów, ze względu na łatwy poziom wykonywanych ćwiczeń oraz stałe monitorowanie ich przebiegu przez trenera personalnego. Proste technicznie ćwiczenia umożliwiają łatwe wdrożenie początkujących osób i wykorzystanie ich maksymalnego potencjału w bezpieczny dla organizmu sposób. Czy po treningu możemy spodziewać się skutków ubocznych? Badania wykazały że nie musimy obawiać się o wystąpienie żadnych niepożądanych efektów. Trening jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia i przebiega w sposób całkowicie komfortowy. Jedyne o czym należy pamiętać to fakt, aby sesje zawsze odbywały się w obecności doświadczonego trenera. Ogrom zalet powoduje, że tego typu trening jest atrakcyjną formą aktywności dla szerokiego grona klientów, którzy chcieliby uzyskać najlepsze rezultaty ćwiczeń, w wyjątkowo krótkim czasie.