EMS – jak działa?

Elektrostymulacja mięśni stale zyskuje na popularności. Tłumacząc najprościej, to stymulacja impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości. Celem tego typu treningu jest dopełnienie treningów zawodowych sportowców m.in. piłkarzy, bokserów, biegaczy. Jak najbardziej z treningów EMS mogą korzystać także sportowcy-amatorzy, którzy nie mają czasu na regularne, klasyczne treningi. Polegają one na założeniu na ciało osoby trenującej specjalnych elektrod, przez które będzie przebiegał impuls elektryczny. W klubach fitness można znaleźć dedykowane do tego celu kombinezony. Nie krępują one ruchów podczas ćwiczeń. Jednocześnie stymulowanych jest 8 grup mięśniowych. Trening EMS jak działa? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak działa trening EMS?
  • Zalety treningu EMS

Z wpisu dowiesz się, na czym polegają treningi EMS oraz jakie są zalety tego typu treningów.

Jak działa trening EMS?

Trening EMS trwa niecałe 30 minut. Tyle czasu każdy będzie w stanie wygospodarować w ciągu tygodnia, dlatego planów rzeźbienia sylwetki nie trzeba już odkładać. Czas ten odpowiada ponad 90 minutom ćwiczeń wykonywanych tradycyjnie. Jeśli chodzi o liczbę spalanych kalorii podczas treningu EMS, jest ona zależna od intensywności treningu i mocy impulsów – może wynosić od ok. 500 do 1200 kcal. Treningi EMS mogą skutecznie pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej, wyrzeźbieniu sylwetki, poprawie metabolizmu.

Podczas treningu trener personalny kontroluje każdą grupę mięśni, a następnie odpowiednio dopasowuje intensywność ćwiczeń do możliwości treningowej danej osoby. Co istotne, sprzęt EMS może wygenerować nawet 100 razy więcej skurczów mięśni w konkretnej jednostce czasu niż tradycyjny trening personalny. Liczba sesji treningowych jest dopasowywana indywidualnie. PIerwsze efekty widoczne są już po ok. miesiącu!

Zalety treningu EMS

Treningi EMS mają całe mnóstwo zalet. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • ograniczony czas trwania treningu – wystarczy ok. 30 minut tygodniowo!
  • odciążenie stawów,
  • możliwość łagodzenia problemów z kręgosłupem – podczas sesji aktywowane są mięśnie głębokie, które bywają rzadko trenowane podczas klasycznych zajęć,
  • zwiększone budowanie masy mięśniowej,
  • rehabilitacja, gdy tradycyjny wysiłek fizyczny jest niewskazany lub niemożliwy,
  • świetne urozmaicenie treningu siłowego,
  • pobudzenie mięśni do wzrostu.

Jak widać, powodów, dla których warto zdecydować się na trening EMS, jest naprawdę wiele. Co istotne, treningi te naprawdę działają i przynoszą spektakularne rezultaty! Zachęcamy do skontaktowania się z nami – chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.