Ile zarabia trener personalny?

Trener personalny to osoba, która zajmuje się prowadzeniem ćwiczeń personalnie, dedykowanych jednej osobie na raz. Trenera personalnego nie można porównać do instruktora, który prowadzi dyżur w siłowni i kilka osób w jednym czasie próbuje nauczyć, jak prawidłowo podnosić sztangę czy jak wykonać przysiad sumo z obciążeniem. Trener personalny nie prowadzi również treningów grupowych, nie należy to do jego kompetencji.
Trener personalny zobowiązany jest do posiadania szerokiej wiedzy odnośnie uprawianej dyscypliny, gdyż podopieczni zazwyczaj opierają się na tym, co zostanie im przekazane przez trenera. Ponadto, wymaga się od niego zdolności także z zakresu psychologii. Podczas indywidualnych treningów niezbędna jest bowiem motywacja i determinacja.

Ile zarabia trener?
Konkretne zarobki trenera personalnego zależy od wielu przeróżnych czynników. Przede wszystkim liczą się:
Forma zatrudnienia,
Ilość prowadzonych treningów,
Poświęcony czas na treningi,
Koszty promocji,
Miejsce wykonywania treningów (czy trzeba je wynajmować?),
Wykształcenie (studia, dodatkowe kursy),
Umiejętność porozumienia się z klientem.
Samodzielny trener personalny może zarabiać ok. 5 tysięcy złotych miesięcznie. Czasem kwota ta może sięgać nawet 7 tysięcy złotych miesięcznie. Nie ulega wątpliwości, że najmniej zarabiają trenerzy, którzy są zatrudnieni na stałe w jednym klubie. Najwięcej w tym zawodzie mogą wyciągnąć wolni strzelcy. Doskonałym przykładem jest smartgym.com.pl – studio treningu, które działa indywidualnie z każdym klientem i oferuje wiele ciekawych opcji treningowych, głównie opierających się na treningu EMS.

Ile zarabia trener na siłowni?
Nie każdy trener personalny może startować z miejsca z własnym biznesem. By tego dokonać, należy wpierw posiąść własną bazę klientów. A gdzie można ich spotkać, jak nie na siłowni, która zrzesza miłośników ćwiczeń?
Każdy początkujący trener personalny w pierwszych miesiącach swojej kariery dorabia na siłowni. Ile może zarobić trener w takim miejscu? Zazwyczaj godzinny trening z jednym podopiecznym nie pozwoli zarobić więcej niż 30-35 zł netto.

Ile zarabia trener personalny miesięcznie?
Trenerowi personalnemu najbardziej opłaca się praca na własnych warunkach. Warto więc zadbać o swoją markę, po zdobyciu niewielkiego grona klientów należy skupić się na dobrych jakościowo treningach, tak, by wieść o nowym specjaliście niosła się szeroko w świecie. Trener personalny musi również zainwestować w swój sprzęt, ciekawe miejsce do ćwiczeń, może również rozwinąć swoją działalność do rozpisywania diet lub sesji masażu czy rozciągania.
Trener personalny miesięcznie jest w stanie zarobić od 5 do 7 tysięcy złotych netto miesięcznie. W przypadku trenera, który charakteryzuje się znacznie lepiej rozbudowaną marką, te zarobki śmiało mogą przekroczyć 7 tysięcy złotych miesięcznie.

Ile zarabia trener personalny w Polsce?
Trener personalny w naszym kraju to dość świeży zawód, który daje spore możliwości zarobku i rozwoju. Dzieje się tak, gdyż każda osoba chętna na ćwiczenia chce, by dokładnie sprawdzono jej technikę oraz skupiono się na potrzebach organizmu. Nie każdy trenujący jest taki sam, dlatego i wymagania są inne, dobierane indywidualnie.
Trener personalny w Polsce może zarobić kilka tysięcy netto miesięcznie, jednak dokładna kwota zależy od szczegółów. W przypadku trenera, który posiada podpisaną umowę z siłownią, zarobki są znacznie niższe, gdyż od jego usług siłownia pobiera prowizję. Znacznie lepiej finansowo wychodzą trenerzy, którzy prowadzą indywidualne treningi na dworze lub u klienta. Tego rodzaju trenerzy personalni mogą w Polsce zarobić nawet ponad 7 tys. zł miesięcznie.

Ile zarabia trener personalny w Warszawie?
Najkorzystniej w branży fitness zarabiają trenerzy personalni szukający zleceń jako wolni strzelcy – freelancerzy. Jedna godzina intensywnego treningu może kosztować od 60 do 220 zł, a warto wiedzieć, że średnia stawka w całym kraju to ok. 90-100 zł za godzinę.

Ile zarabia trener personalny 2020?
2020 rok był trudnym czasem dla wielu branż, również dla freelancerów w postaci trenerów personalnych. Mimo tego, dobry w swoim fachu trener personalny w 2020 roku był w stanie zarobić od 3000 do 6500 zł netto miesięcznie.