Jak znaleźć odpowiedniego trenera personalnego?

Treningi to dla wielu osób codzienna rutyna, jednak co zrobić, gdy z siłownią nigdy nie miało się do czynienia i chce się zacząć swoją przygodę lub woli trenować pod opieką? Właśnie w takich przypadkach na pomoc przychodzi trener personalny, który otoczy nas swoją opieką i wiedzą. Treningi powinny być dla nas w pełni bezpieczne i nas rozwijać, a trener powinien o to zadbać. Jak znaleźć odpowiedniego trenera personalnego? Odpowiadamy w poniższym wpisie.

Spis treści:

  • Na co zwrócić uwagę w jego kwalifikacjach?
  • Trening, a możliwości – główne zadanie trenera
  • Trener sposobem na uniknięcie kontuzji

Z tego wpisu dowiesz się jaki wpływ ma wykształcenie i doświadczenie trenera personalnego na Twój trening oraz poznasz zalety treningu indywidualnego. Ponadto znajdziesz informacje na temat unikania kontuzji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak znaleźć odpowiedniego trenera personalnego zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej.

Na co zwrócić uwagę w jego kwalifikacjach?

Wybór trenera personalnego powinniśmy opierać na jego wykształceniu, a przede wszystkim na doświadczeniu. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy się także kierować opinią znajomych. Research wśród znajomych z pewnością pomoże nam wybrać odpowiedniego trenera personalnego. Ponadto warto znaleźć informacje na temat jego kwalifikacji i doświadczenia. Doświadczenie trenera personalnego to poczucie bezpieczeństwa w czasie treningu. Jego wiedza daje nam pewność, że wie, co robi. Opieka, jaką otacza nas trener to dobór odpowiednich ćwiczeń, ale także system motywacji.

Trening, a możliwości – główne zadanie trenera

Na trening powinny składać się odpowiednie, indywidualnie dobrane ćwiczenia, które powinniśmy wykonywać nie tylko dokładnie, ale przede wszystkim poprawnie. Znaczenie ma nie tylko ilość powtórzeń, serii, ale także kolejność, obciążenie, jakie zastosujemy i wszystkie pokrewne kwestie. W tym właśnie pomaga nam trener personalny. Jego wiedza powinna obejmować znajomość różnych treningów, a doświadczenie podpowiadać, co będzie dla nas najlepsze i jak osiągnąć wymarzone przez nas efekty. Ponadto warto pod okiem trenera personalnego rozpoczynać przygodę z siłownią. Bezpieczeństwo i efektywność to, coś, co trener powinien nam zapewnić, więc przy jego wyborze powinniśmy kierować się także, jego wyrozumiałością i wiedzą, jaką posiada. Każdy z nas jest inny i każde ciało potrzebuje czegoś innego. Czego? Na to pytanie odpowiedź, powinien znaleźć trener.

Trener sposobem na uniknięcie kontuzji

Co ważne trener personalny powinien znać również podstawy fizjoterapii. Jest to ważne, gdyż trening powinien być do nas dopasowany w taki sposób, by szansa na kontuzję była minimalna. Pod okiem trenera i z jego radami naprawdę trudno zrobić sobie krzywdę, o ile trener zna się na swojej pracy. Dobry trener personalny to taki, który treningami wśród swoich podopiecznych nie wywiera kontuzji, a jedynie uśmiech i efekty.