Jakie efekty daje trening EMS?

Trening EMS to specjalistyczny trening siłowy wzbogacony o elektrostymulację mięśniową. Polecany każdemu – niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Popularność treningu nie powinna dziwić nikogo – pozwala bowiem osiągać widoczne efekty w zdecydowanie krótszym czasie, niż trening tradycyjny. Tego rodzaju trening dedykowany jest osobom niezwykle zapracowanym, ale pragnącym zadbać o atrakcyjny wygląd własnego ciała. Warto poznać jego efekty nieco bliżej. Najlepiej na własnej skórze!

Trening EMS polecany jest każdemu, kto chce zadbać o swój własny wygląd, a przy tym móc szybko zobaczyć efekty ćwiczeń. Trening wspomagany elektrostymulacją w ostatnich latach w Polsce zyskuje na popularności. Na czym dokładnie polega oraz na jakie efekty można liczyć, stosując go? Na te pytania odpowiedź znajdziemy poniżej.

Spis treści:

  • Ważna stymulacja mięśniowa
  • Trening EMS = gwarancja efektywności
  • Trening o 1/3 krótszy

Elektryczna stymulacja mięśniowa to w skrócie trening EMS. W branży uznaje się go a niezwykle skuteczny, a przy tym pozwalający na osiągnięcie wymarzonych celów w krótkim czasie. Czy tak rzeczywiście jest? Na jakie efekty możemy liczyć, uczestnicząc w treningu tego rodzaju? Sprawdźmy to.

Ważna stymulacja mięśniowa

Trening fizyczny wzmocniony elektrostymulacją mięśniową musi przynosić szybkie i widoczne efekty. Tym bardziej, jeśli prowadzony jest pod okiem czujnego i doświadczonego trenera. Główną zaletą ćwiczeń pozostaje znaczne zwiększenie wydajności treningowej. Oto podczas ćwiczeń fizycznych pracują wszystkie mięśnie ciała, a jednocześnie lepiej się regenerują i realnie przyspieszają osiągnięcie wymarzonych celów. Warto podkreślić, że podczas treningu EMS pracują mięśnie brzucha, klatki piersiowej, pośladków, ud, pleców, jak również grzbietu czy odcinka lędźwiowego.

Trening EMS = gwarancja efektywności

Jak pokazują badania, trenując z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej, możemy osiągnąć wyniki nawet o 40% lepsze w porównaniu z ćwiczeniami tradycyjnego treningu siłowego. Te niesamowite efekty nie byłyby możliwe do uzyskania, gdyby nie stymulacja za pomocą impulsów prądu stałego oraz zmiennego o zmiennej częstotliwości. I choć wydawać by się mogło, że niewygodnie ćwiczy się, będąc przyłączonym do różnorodnych elektrod – efekty ćwiczeń wynagradzają wszystko!

Trening o 1/3 krótszy

Z 90 minut tradycyjnego treningu siłowego, do maksymalnie 30 treningu EMS. Takiemu skróceniu ulega aktywność fizyczna wzbogacona elektrostymulacją mięśniową. W tym przypadku nie ma już więc mowy o tym, że chronicznie brakuje nam czasu na ćwiczenia. Pół godziny wolnego w tygodniu jest w stanie wygospodarować każdy – wystarczy tylko chcieć osiągać wyniki spalonych kalorii na poziomie 500 – do nawet 1200 mniej! Na widoczne efekty ćwiczeń nie trzeba czekać długo – już po miesiącu jednej sesji treningowej w tygodniu, widać korzystną różnicę w wyglądzie.