Joga i SPA – przepis na idealny odpoczynek

W dzisiejszym świecie, wypoczynek schodzi na drugi plan – nie potrafimy w pełni i efektywnie odpoczywać, co ma swoje negatywne skutki w dniu codziennym. Przemęczenie, utrata energii, ciągły, nierozładowany stres – to tylko niektóre z nich. Relaks to nie tylko odpoczynek, ale także świadome rozluźnienie całego ciała, a co za tym idzie, odciążenie organizmu i przygotowanie go na nowe wyzwania. Wypoczęci wykazujemy się lepszą produktywnością i możemy z nową energią podejmować codzienne działania. Jak poprawnie efektywnie wypoczywać? Joga i SPA to przepis na idealny odpoczynek.

Spis treści:

  • Co dają zajęcia jogi?
  • Jaka jest geneza SPA?
  • Joga i SPA – przepis na idealny odpoczynek

We wpisie dowiesz się, co dają zajęcia z jogi, jaka jest geneza SPA oraz przeczytasz, jaki jest idealny przepis na efektywny odpoczynek.

 

Co dają zajęcia jogi?

Joga to idealny wybór dla rozluźnienia ciała oraz oczyszczenie umysłu. Przestymulowany na co dzień umysł potrzebuje ukojenia, a napięte ciało rozluźnienia. Te cele są możliwe do osiągnięcia dzięki zajęciom jogi. Joga pozwala wsłuchać się w swoje ciało i zlikwidować wszelkie bóle mięśni i stawów. Połączenie pozycji zwanych asanami, z medytacją oraz prawidłowymi ćwiczeniami oddechowymi, stanowi klucz do zrelaksowanej i prawidłowej postawy ciała. Ćwiczenia oddechowe rozluźniają narządy wewnętrzne i uspokajają umysł. Medytacja pozwala na pozbycie się zbędnych myśli i skupieniu się na odczuwaniu i lepszym zrozumieniu własnego ciała. Z kolei asany wzmacniają mięśnie, zwiększają zasięg stawów, regulują krążenie krwi i regulują metabolizm ciała. To idealny sposób na poradzenie sobie z nagromadzonym stresem. Joga może być uprawiana przez osoby w każdym wieku, niezależnie od predyspozycji organizmu. Jogę można uprawiać także na świeżym powietrzu w otoczeniu natury, co dodatkowo wycisza i dotlenia organizm.

 

Jaka jest geneza SPA?

W dokładnym tłumaczeniu skrót SPA oznacza ‘Sanus Per Aquam’, czyli centrum odnowy biologicznej. Idea SPA to szereg zabiegów, które mają na celu dbanie o zdrowie na wielu płaszczyznach. To interpretacja filozofii wellness, która łączy tradycyjne metody relaksacyjne z nowoczesnymi odkryciami kosmetologicznymi. To kompleksowy pakiet zdrowotnych i upiększających zabiegów, które poprawiają samopoczucie i wprawiają klienta w stan głębokiego relaksu. Są to wszelkiego rodzaju masaże ciała, wykonywane przez profesjonalistów, hydromasaże lub masaże ciepłymi kamieniami, które wprowadzają w stan głębokiego relaksu. W ramach SPA możesz odwiedzić basen i saunę, które wpływają ogólnorozwojowo na organizm i pomagają oczyścić organizm z toksyn. 

 

Joga i SPA – przepis na idealny odpoczynek

Wyjazdy łączące zajęcia jogi oraz SPA, pozwolą ci osiągnąć pełnię zdrowia mentalnego, fizycznego i psychicznego. Różnorodna oferta SPA oraz oferowane zabiegi, sprostają wymaganiom najbardziej wymagającego klienta. Wizyty w SPA połączone z zajęciami jogi, to idealny sposób do odzyskania harmonii i efektywnego wypoczynku. Pomogą wyciszyć się, zapomnieć o codzienności i poczuć wyraźną poprawę zdrowia. Wyciszająca rola jogi oraz lecznicze działanie zabiegów SPA, zapewnią pełną regenerację sił witalnych.