Kilka porad dla osób, które zaczynają ćwiczyć z trenerem osobistym

Zdecydowałeś się skorzystać z wiedzy i umiejętności trenera osobistego? Doskonale! Jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia z tego typu wysiłkiem fizycznym, przed Tobą kilka wskazówek, które pozwolą Ci się jak najszybciej oswoić z tą nową sytuacją. Zaczynamy!

Po pierwsze: pozytywne nastawienie

Jeśli będziesz podchodzić do treningów jak do kary, a do trenera jak do największego oprawcy, całe to przedsięwzięcie nie ma najmniejszego sensu. Liczą się przede wszystkim Twoje chęci. Bez nich trudno nawet zacząć. A jeśli Ci się już uda postawić pierwszy krok, co więcej – poradzisz sobie z treningami nie najgorzej, bez autentycznej chęci nie będziesz czuć nawet zadowolenia z osiągniętych rezultatów. Dlatego głowa do góry i… uśmiech! Z szeroko otwartą buzią wszystko idzie łatwiej!

Po drugie: nie wymagaj od siebie rzeczy niemożliwych

Świetnie, jeśli jesteś z natury osobą ambitną. Należy jednak umiejętnie dostosować ambicje do swoich możliwości – także w treningu personalnym. Wyznacz sobie cele, które są osiągalne – na tu i teraz. Potem będzie tylko lepiej, ale skup się na tym, co należy teraz poprawić i w jaki sposób działać. Dopiero zaczynasz, więc to normalne, że nie dasz rady wykonać jakiejś czynności, która jest możliwa do wykonania dopiero po np. półrocznym treningu. To normalne, że nie wykonasz jakieś czynności perfekcyjnie za pierwszym razem i popełnisz błąd. Ponadto nie zamartwiaj się, jeśli jesteś ograniczony ze względu na problemy zdrowotne – nic na to nie poradzisz. Na szczęście masz obok siebie trenera, który dobierze dla Ciebie odpowiedni program z uwzględnieniem ów problemów.

Po trzecie: pytaj mądrzejszych od siebie o porady

Znasz takie powiedzenie: „Kto pyta, nie błądzi”? Warto się go trzymać także w przypadku ćwiczeń z trenerem osobistym. Podczas treningu pytaj więc o każdą wątpliwość, a jeśli czegoś nie rozumiesz bądź nie jesteś pewien, trener z pewnością Ci odpowie. Nie ma głupich pytań! Po to masz swojego trenera, by czerpać od niego możliwie jak największą wiedzę związaną z ogólnym zdrowym stylem życia, więc także z dietą. Warto o tym pamiętać.