Jak schudnąć i się “nie zmęczyć”, czyli o elektrostymulacji mięśniowej

Każdy pragnie zachować szczupłą sylwetkę minimalnym kosztem. Mogłoby się wydawać, że to niemożliwe – wszak diety i ćwiczenia wymagają wiele zaangażowania. Jeśli tak myślisz, to znaczy, że nie wypróbowałeś jeszcze elektrostymulacji mięśniowej, inaczej: treningu EMS.

Co to jest elektrostymulacja mięśniowa?

To rewolucyjny trening, który polega na pobudzaniu mięśni szkieletu z wykorzystaniem impulsów prądu – stałego i zmiennego. Prądy te cechują się odmienną częstotliwością, dzięki czemu w trakcie treningu pracuje wszystkie osiem grup mięśniowych człowieka. Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) jest stworzony dla osób, które chcą osiągnąć maksymalne efekty przy zminimalizowanym wysiłku. Pozwala na produktywne wykorzystanie całego czasu przeznaczonego na trening.

Jakie efekty daje trening EMS?

  • wzmacnia mięśnie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała – zapomnisz o garbieniu się,
  • polepsza ogólną kondycję fizyczną – bieg do autobusu czy wejście po schodach nie będzie już stanowić problemu,
  • dba o prawidłowe ukrwienie organizmu,
    poprawia metabolizm, ponieważ tłuszcz spala się w trakcie treningu, a także do 48 h po jego zakończeniu,
  • pomaga formować kształtną, smukłą sylwetkę,
  • pomaga zwiększyć masę mięśniową, jednocześnie pozbywając się tkanki tłuszczowej oraz tzw. skórki pomarańczowej (cellulitu).

Ponadto:

  • trening EMS jest odpowiedni dla osób w różnym wieku i kondycji fizycznej,
  • nie zabiera dużej ilości czasu – wystarczy tylko 30 minut na jeden trening!

Widzisz? Same korzyści przynosi trening EMS! Opinie ludzi mówią same za siebie – wystarczy, że poszukasz w Internecie licznych dyskusji na forach internetowych na ten temat. Jeśli dalej masz wątpliwości, dobrym rozwiązaniem na ich pozbycie jest też przeczytanie branżowych artykułów o elektrostymulacji mięśniowej oraz po prostu zapisanie się na trening próbny.  Spróbuj, a szybko przekonasz się, że było warto!