SPA po treningu

Oprócz treningu i odpowiedniej diety niezwykle istotny w kontekście budowania wymarzonej sylwetki jest czas na regenerację i odpoczynek. Należy mieć na uwadze, że w trakcie trwania treningu, włókna mięśniowe ulegają uszkodzeniu. W przypadku intensywnych ćwiczeń znacząco wzrasta również temperatura ciała, ciśnienie krwi i ilość potu. Właśnie z tych względów, odpoczynek po treningu jest bardzo istotny. Warto jednak pamiętać o kilku kluczowych elementach.

Sauna w dni wolne od treningu

Jak wspominaliśmy wcześniej, podczas intensywnego treningu znacząco podnosi się temperatura naszego ciała. Z tego względu, najlepszym rozwiązaniem po zakończonym wysiłku będzie letni prysznic, który ukoi zmęczone komórki i ochłodzi organizm. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem temperatury w trakcie treningu, tracimy również sporą ilość wody. Właśnie dlatego wizyta w saunie tuż po jego zakończeniu, mogłaby spowodować odwodnienie lub zasłabnięcie. Oczywiście nie oznacza to, że sauna nie jest wskazana dla osób ćwiczących na siłowni. Wręcz przeciwnie, sesje saunowe wspomagają regenerację i hartują organizm. Jednak z takiej formy relaksu, polecamy korzystać w dni wolne od siłowni.

Basen jako forma odnowy biologicznej

Zdecydowanie lepszą formą odnowy biologicznej po zakończonym treningu jest wizyta na basenie. Ze względu na fakt, że prawdopodobnie będziesz zmęczony, nie musisz porywać się na bicie rekordów długości, czy wyścigi na torze. Potraktuj wizytę na pływalni rekreacyjnie. Spokojne pływanie żabką, czy swobodne unoszenie się na wodzie jest idealnym sposobem na schłodzenie organizmu i formą odpoczynku dla mięśni. Jednak zanim wejdziesz do basenu, pozwól sobie na chwilę odpoczynku. Dzięki temu Twoje tętno spadnie, a temperatura ciała obniży się do odpowiedniej wysokości.

Basen plus sauna

Podczas relaksu warto również pamiętać o kwestiach zdrowotnych. Najzdrowszym rozwiązaniem będzie skorzystanie najpierw z basenu, a następnie z sauny. Jeżeli zachowasz taką kolejność, zapobiegniesz między innymi zapaleniu mięśni. Pamiętaj, że bezpośrednio po wizycie w saunie, organizm nie jest przygotowany na dawkę wysokiego wysiłku, jakim jest pływanie. Po pokonaniu kilku odległości basenu zrób sobie małą przerwę. Dzięki temu Twoje tętno wróci do normalnego poziomu, stwarzając idealne warunki do relaksu w saunie.

Strefa SPA – SmartGym

Jeżeli chcesz zrelaksować się po ciężkim treningu, zapraszamy do Grand SPA z basenem i saunami, znajdującej się w 5-gwiazdkowym hotelu Sofitel Grand Sopot. Dla posiadaczy karnetów dostęp do strefy SPA jest darmowy. Taka forma relaksu i postępowanie zgodnie z wytycznymi zawartymi w naszym tekście zapewni odpoczynek oraz relaks dla ciała i ducha.