W jaki sposób można ćwiczyć z trenerem personalnym?

Rozważasz korzystanie z usług trenera personalnego, ale zastanawiasz się, na czym właściwie polega taki trening? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do czytania!

Personalny, a więc dopasowany do osobistych potrzeb

Każdy trening personalny przystosowany jest do konkretnego klienta – stąd jego nazwa. Oznacza to, że nie ma jednego przepisu na ten rodzaj ćwiczeń, skoro każdy jest inny, a więc potrzebuje innego typu wysiłku (np. na schudnięcie lub na rzeźbę mięśni) oraz ma inne cele do zrealizowania. Istnieje jednak przekonanie, że czas spędzony z trenerem osobistym polega jedynie na korzystaniu ze sprzętów na siłowni – każdy po kolei. Nic bardziej mylnego!

Siłownia, ale nie tylko

Rzecz jasna, siłownia jest głównym miejscem spotkań trenera oraz jego podopiecznego. Można tam ćwiczyć na wiele różnych sposóbów – na sprzętach, ale również na piłkach, ławeczce, z hantlami, z tubingami, stepperem, na matach lub na skakance. Nie jesteś ograniczony zatem do jednej bieżni do pary z rowerkiem i tak przez całe 3 godziny. Kolejna sprawa jest taka, że siłownia to nie wszystko – w ramach urozmaicenia możesz się wybrać z trenerem na ćwiczenia w plenerze. Jeśli jest ładna pogoda, trening od razu idzie sprawniej, a przy tym przynosi jeszcze więcej frajdy! Dobre są również konkretne sporty, np. biegi, basen, jazda na rolkach czy na rowerze, oczywiście wszystko pod okiem profesjonalisty.

Pamiętaj:

Najważniejsze, by ćwiczenia były przemyślane i dobrane do klienta, a nie wymyślone „na poczekaniu” albo dobrane losowo.

Bardzo istotne jest, żeby poszczególne treningi nie były nudne i nie opierały się na powtarzaniu ciągle tych samych ćwiczeń. Nic nie zniechęca do pracy nad własnym ciałem bardziej niż monotonia!

Może się zdarzyć taka sytuacja, podczas której nie będziesz w stanie wykonać jakiegoś ćwiczenia – ze względów siłowych lub zdrowotnych. Nie martw się – dobry trener personalny zmodyfikuje je i dopasuje do Twoich możliwości albo też zastąpi je zupełnie innym, ale przynoszącym podobny efekt.