Trener personalny – czy warto?

Pójście na siłownie, czy rozpoczęcie treningów w domu, to duży krok dla wielu z nas. Niestety niewiedza w zakresie ćwiczeń może okazać się bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad treningami z trenerem personalnym, który obdarzy nas opieką, dobierze odpowiedni trening, optymalne ćwiczenia oraz doradzi w kwestii żywienia.

Takie rozwiązanie to często wybawienia dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem sportu. Niestety zły dobór ćwiczeń, obciążenia, a nawet zła postawa w czasie treningu może doprowadzić nas do kontuzji. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać trening z trenerem personalnym.

Spis treści:

  • Doświadczony trener
  • Trening dopasowany do możliwości
  • Sposób na uniknięcie kontuzji

Z poniższego wpisu dowiesz się, dlaczego warto wybrać doświadczonego trenera personalnego, jak ważny jest odpowiednio dopasowany trening do możliwości oraz czy jest to sposób na uniknięcie kontuzji.

Doświadczony trener

Trener personalny daje nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Warto, więc wybrać takiego z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem w branży. Jeśli jesteśmy pewni, że wybrany przez nas trener ma dużą wiedzę i będzie nas kierował w świecie sportu najlepiej, jak będzie umieć, możemy mu spokojnie zaufać. Właśnie dlatego tak ważny jest wspomniany research, aby mieć pewność. Należy pamiętać także o charyzmie. Trener to osoba, z którą mamy się dogadywać, ale my być on dla nas także autorytetem. Dobrze, jeśli sam swoim wyglądem reprezentuje dobrą kondycję fizyczną, to jego wizytówka, która sprawi, że o wiele chętniej go wybierzemy i zaufamy jego wiedzy. Bardzo na plus przy wyborze doświadczonego trenera działa jego wiedza o zdrowym odżywianiu, ćwiczenia i odpowiednie żywienie to przecież klucz do wymarzonej sylwetki.

Trening dopasowany do możliwości

Główną zaletą treningu z trenerem personalnym jest dopasowanie ćwiczeń do naszych możliwości i oczekiwań. Mają być one optymalne, a jednocześnie z czasem przynosić pożądane przez nas efekty. Ponadto, jeśli wcześniej nie mieliśmy doświadczenia z żadnym treningiem, czy siłownią warto ćwiczyć pod okiem trenera personalnego, który nie tylko dobierze dla nas odpowiednie ćwiczenia, ale także nauczy ich wykonywania, odpowiedniej postawy i dobierania obciążenia i ilości powtórzeń. Trening personalny powinien opierać się na bezpiecznym i efektywnym osiąganiu wyznaczonych celów pod okiem profesjonalisty.

Sposób na uniknięcie kontuzji

Doświadczony trener przygotuje dla nas odpowiedni trening, da nam wskazówki żywieniowe oraz zadba o nasze zdrowie. Wiele ćwiczeń obciąża kręgosłup i stawy, co dla wielu z nas może być niebezpieczne ze względu na dolegliwości czy przebyte choroby. Trener personalny zadba o to, by trening nie skończył się dla nas kontuzją, a dawał efekty, pełnię energii i był zadowalający. Optymalnie dobrane ćwiczenia i opieka trenera personalnego, to bardzo ważna kwestia dla osób, które zmagają się z chorobami stawów czy wadami postawy.