Jedną z bardziej efektywnych firm dbania o sylwetkę są ćwiczenia fizyczne. Często wybieramy siłownię, która pozwala korzystać z różnego rodzaju urządzeń do rzeźbienia swojej figury. Wyjście do klubu jest świetną okazją do treningu ciała i zaangażowania przy tym wielu grup mięśniowych — także tych nieużywanych na co dzień. We własnym domu nie mamy takich możliwości, a do dyspozycji nie ma tylu sprzętów. Sprawia to, że trening na siłowni daje lepsze efekty.

Ćwiczenia na siłowni — poprawność wykonywania ćwiczeń to podstawa

Decydując się na ćwiczenia na siłowni, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Wykonywanie ćwiczeń samodzielnie, szczególnie na początku treningowej przygody, nie zawsze jest zupełnie bezpieczne. Osoba początkująca podczas pierwszej wizyty często czuje się zagubiona i nie do końca wie, które ćwiczenia będą dla niej najlepsze na tym pierwszym etapie. W rezultacie prawdopodobnie szybko się zniechęci i zrezygnuje z ćwiczeń, nie osiągnąwszy zaplanowanych celów.

W tym miejscu pojawia się miejsce dla trenera personalnego. Można określić go jako przewodnika po świecie treningu. Jest to przede wszystkim osoba, która pomoże osiągnąć to, co klient sobie zaplanował. Co jednak najważniejsze: na profesjonalnym treningu z trenerem personalnym pojawiają się wyłącznie ćwiczenia dopasowane do możliwości ćwiczącego, a także do rezultatów, które che osiągnąć.

Dobry trener personalny — czym się wyróżnia prawdziwy fachowiec?

Można spotkać porównania trenerów do mechaników. Nie da się ukryć pewnych podobieństw. Każdy z nich powinien znać procesy zachodzące w „obiektach”, z którymi pracują. Trener personalny musi więc wiedzieć, w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. Pomoże mu to dobrać ćwiczenia dla każdego. To ważne szczególnie w przypadku wad postawy czy innych, podobnych problemów. Chodzi o to, by trening był całkowicie bezpieczny. Z tego względu trenerami zostają często absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego.

Profesjonalizm w podejściu do klienta — motywacja i przyjemna atmosfera

Kolejna rzecz to profesjonalne podejście do klienta. Na treningu powinno być miło, ale trener personalny ma przede wszystkim zachęcać i motywować do podejmowania aktywności fizycznej. Bez motywacji ćwiczący prędzej czy później zrezygnuje i nie uda mu się osiągnąć wyznaczonego celu. Przyjemna atmosfera jest więc ważna, ale trener personalny powinien potrafić wzbudzić zapał co ćwiczeń w kliencie i motywować go do dalszej pracy nad sobą.

A co z tymi, którzy pierwsze kroki w treningach mają już dawno za sobą? W takim wypadku trener  personalny pomoże zrealizować zdefiniowane cele i będzie pełnić rolę motywatora. Stala kontrola ze strony trenera, nadzór nad wynikami i postępami pomagają wciąż nad sobą pracować.

Trenuj z nami w Trójmieście! Trener personalny Gdańsk

W taki sposób działamy w Gdańsku i okolicach Trójmiasta — zapraszamy na profesjonalny trening personalny do naszego klubu.

Trener personalny wie, jak poprawnie i bezpiecznie wykonywać ćwiczenia

Podejście do klienta i znajomość procesów zachodzących w ludzkim ciele to ważne kwestie, ale najbardziej istotną jest znajomość poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. Nawet robiąc przysiady w nieprawidłowy sposób można zaszkodzić swoim kolanom. Powielanie złych schematów to prosta droga do kontuzji. Trener personalny wie, jak im zapobiegać, prezentując poprawną specyfikę poszczególnych ruchów. Dzięki temu ćwiczący może wyrobić sobie poprawne wzorce ruchowe, a jego trening jest całkowicie bezpieczny.

Najważniejsze korzyści, jakie wynikają z korzystania z usług trenerów personalnych:

  • bezpieczne treningi,
  • indywidualnie dopasowany plan treningowy,
  • motywacja do dalszych ćwiczeń,
  • poprawa składu ciała, rozwój mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej,
  • satysfakcja z osiągniętego celu.

Czy każdy może zostać trenerem?

Mogłoby się wydawać, że trenerem personalnym może być każdy, kto tylko ma na to chęć. Czy jest tak w istocie? Prawda jest taka, że nie wystarczy tylko umieć wykonać kilka ćwiczeń i pokazywać je podopiecznym. To coś o wiele, wiele więcej. Taka praca wymaga wiedzy i odpowiednich umiejętności, które będą pomocne w codziennym wspomaganiu osób chcących poprawić swoją kondycję fizyczną. Jakie więc trzeba mieć predyspozycje i kompetencje, aby móc zostać trenerem?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że aby zostać trenerem personalnym nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia. Oznacza to, że nie są wymagane specjalne studia i wyższe wykształcenie, nie trzeba więc kończyć Akademii Wychowania Fizycznego, choć to duży atut. Nie jest jednak tak, że trenerem może zostać każda osoba “z ulicy”. Wymagany jest bowiem specjalny kurs. Osoba zaczynająca od zera uzyska na kursie niezbędną wiedzę, zarówno sportową, jak i o tym, w jaki sposób pracować z klientami. Trener personalny może dzięki temu bezpiecznie przeprowadzać treningi.  Niezbędna jest także znajomość zagadnień z zakresu dietetyki, aby móc doradzać klientom w sposobie odżywiania i móc podpowiedzieć im, w jaki sposób na przykład zrzucić zbędne kilogramy. Treningi z trenerem to bowiem nie wszystko, bo proces pracy nad sylwetką obejmuje wiele etapów, a jednym z ważniejszych jest odpowiedni sposób odżywiania się. Dlatego też każda osoba, która chciałaby wykonywać ten zawód, powinna w jakimś stopniu interesować się dietetyką, zdrowym odżywianiem się, treningami. To pomaga w pracy z klientami. Trener personalny, który zna się na tym, co robi, to prawdziwy profesjonalista.

Jak więc widać, każda osoba, która zostaje trenerem, ma odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz zaświadczenia potwierdzające jej kompetencje. To wszystko wykorzystuje, komponując treningi dla swoich podopiecznych. Dokładnie wie, w jaki sposób osiągnąć dany rezultat, dlatego ćwiczenia są skuteczne.

Trener osobisty Gdańsk

Korzystanie z usług trenera osobistego to doskonały sposób na poprawę swojej sylwetki, samopoczucia, kondycji fizycznej. Doskonale wiemy, że ruch to zdrowie, dlatego tę zasadę codziennie wcielamy w życie. Zachęcamy naszych klientów do systematycznej pracy nad sobą, swoim ciałem, bo, jak mówi znane przysłowie, w zdrowym ciele zdrowy duch. Każdy trener personalny to fachowiec z niezbędną wiedzą.

Ćwiczenia fizyczne, czy to z trenerem personalnym, czy wykonywane samodzielnie, na przykład jazda na rowerze, rolkach czy taniec, wpływają niezwykle pozytywnie na psychikę. Aktywność fizyczna sprawia radość, a po pewnym czasie, wraz ze zmęczeniem, wydzielają się hormony szczęścia. To znany fakt! Dlatego, dbając o swoje ciało, dbasz również o swój umysł.

Treningi personalne są o tyle dobrą formą aktywności, że pozostajesz zawsze pod opieką profesjonalisty. Nie zrobisz sobie krzywdy, bo pokażemy Ci, jak wykonywać ćwiczenia. Pokażemy Ci każdy ruch i przez cały trening będziemy Cię obserwować, poprawiać, jeśli popełnisz błąd, i podpowiadać, jak wykonywać ćwiczenia jeszcze skuteczniej. Zapraszamy na treningi personalne.

Trening personalny Gdańsk

Trener osobisty to ktoś w rodzaju przewodnika na Twojej drodze do zdrowego stylu życia. Nie ma w tym przesady. Bo to właśnie rolą trenera personalnego jest tak opracować Twój plan treningów, abyś osiągnął zamierzone rezultaty w odpowiednim czasie. Oczywiście, w sposób zdrowy dla Ciebie. Z nami osiągniesz wymarzony efekt szybciej niż się zorientujesz. Zadbamy o to, abyś dobrze czuł się w trakcie treningów. Jesteśmy profesjonalistami, wiemy co robić.

Trener personalny w Trójmieście — skorzystaj z naszych usług!

W SmartGym doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w treningu odgrywa trener. Dlatego w naszej kadrze znajdziesz osoby doświadczone — ekspertów w swojej dziedzinie. Dla nas liczy się zadowolenie klienta, ale przede wszystkim jego zdrowie i bezpieczeństwo podczas treningówDlatego treningi personalne w naszym klubie odbywają się w przyjemnej atmosferze i z dbałością o poprawność ćwiczeń.

Jeśli więc szukasz profesjonalnego trenera — jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy na treningi personalne do SmartGym. U nas każdy trener personalny doskonale zna się na tym, co robi i pomoże Ci osiągnąć Twój cel. Zapraszamy na fachowy trening personalny.