Trener personalny – jak zacząć?

Trener personalny to w ostatnim czasie bardzo popularna ścieżka kariery, na którą decydują się zarówno młodzi, jak i starsi. Dlaczego? Ponieważ to droga, która umożliwia nie tylko ciągły rozwój i podnoszenie kompetencji, ale także umożliwia stałą pracę z ludźmi oraz jest doskonałą alternatywą dla osób, które kochają sport i swoją pasję chcą zmienić w źródło utrzymania. Zatem, co trzeba zrobić, aby postawić pierwsze kroki na ścieżce trenera personalnego? Jakie wymagania należy spełnić i gdzie można uzyskać potrzebne kwalifikacje do wykonywania tego zawodu?

 

Jak zostać trenerem rozwoju osobistego?

Aby zostać trenerem personalnym należy przede wszystkim posiadać wykształcenie i wiedzę, które sprawią, że nowi Klienci zaufają Ci i oddadzą swoje zdrowie w Twoje ręce. W tym calu warto stale poszerzać swoje umiejętności zarówno poprzez ciągłą pracę i zdobywanie doświadczenia, jak i także poprzez szkolenia, konferencje i wykłady, które wniosą dodatkową teorię do Twoich zasobów. Dzięki temu Ty będziesz miał pewność, że wykonujesz swoją pracę w możliwy najlepszy sposób, a Twoi Klienci nie będą obawiali się Ci zaufać.

Z kolei aby uzyskać kompetencje, które umożliwią pracę w zawodzie bardzo dobrze jest realizowanie certyfikowanych szkoleń, które umożliwią zdobycie wymaganych kwalifikacji. Takie szkolenia najczęściej realizowane są poprzez profesjonalne szkoły trenerskie, które oferują wysokiej jakości usługi i rzetelną wiedzę.

 

Praca dla trenera osobistego

Zatem, co możesz robić i gdzie pracować jako trener osobisty? Najczęściej tę funkcję spotkać można na siłowni. Tam właśnie wiele osób korzysta z prywatny zajęć z trenerem, które umożliwiają zintensyfikowanie rezultatów regularnych treningów.

Jednak, aby uzyskać pracę trenera personalnego trzeba wyróżniać się nie tylko zgromadzoną wiedzą, ale także doświadczeniem, które jest swoistym potwierdzeniem Twoim umiejętności.

 

Kursy trenera personalnego

Gdzie szukać szkoleń i kursów na trenera personalnego? Choć w ostatnim czasie niemal każdy może zostać trenerem personalnym, a w Internecie co rusz pojawia się nowe szkolenie, które bez wychodzenia z domu da Ci kwalifikację do wykonywania tego zawodu, to z uwagi na zdrowie Twoich przyszłych Klientów warto wybierać jednak certyfikowane i profesjonalne szkoły trenerskie. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wiedza, którą posiądziesz podczas takiego treningu będzie rzetelna i przełoży się bezpośrednio na efekty Twojej pracy z Klientami.

 

Trener personalny – jak zacząć zarabiać na swojej pasji?

Kochasz sport? Szukasz nowej ścieżki zawodowej? Chcesz połączyć swoją pasję z pracą zarobkową? I choć brzmi to dość tajemniczo i nierealnie, to wszystko jest możliwe! Wystarczy, że odpowiednio zaplanujesz ten proces. Wszystko powinno zacząć się od uzyskania potrzebnej wiedzy i kwalifikacji, które umożliwią pracę jako trener personalny. Następnym krokiem powinno być znalezieni adekwatnego miejsca do realizowanie swojej pasji. Jako przyszły trener personalny musisz także zadbać o efektywną promocję. Dlaczego? Ponieważ konkurencja na tym stanowisku jest duża, zatem musisz zrobić wszystko aby potencjalny Klient wybrał właśnie Ciebie.

 

Trener kulturystyki – praca

Ciekawy rozwiązaniem jest trener kulturystyki. Praca w wąskim gronie zainteresowanych sprawi, że będziesz miał konkretnych klientów, nastawionych na określone cele. Jeśli Twoją pasją jest kulturystyka, takie stanowisko będzie dla Ciebie idealne.

 

Trener rozwoju osobistego – zarobki

Zatem ile zarabia trener rozwoju osobistego? Czy ten zawód się opłaca? Oczywiście średnie zarobki zalezą od wielu czynników. Przede wszystkim od twojego doświadczenia i umiejętności. Na średnie wynagrodzenie ma wpływ także miasto, w którym świadczysz swoje usługi. Nie jest tajemnicą, że trener w dużych miastach, jak np. Warszawa czy Kraków może zarobić więcej niż trener, który będzie świadczył swoje usługi np. w Łodzi czy Szczecinie.

Na zarobki wpływają także bezpośrednio:

  • forma zatrudnienia,
  • ilość treningów w tygodniu i podopiecznych,
  • umiejętna promocja swoich usług.