Trener personalny – ile kosztuje skorzystanie z jego usług i co wchodzi w skład tej ceny?

Pomoc trenera personalnego jest coraz bardziej pożądana ze strony osób chcących odmienić swoją sylwetkę. Jak najbardziej popieramy to rozwiązanie – warto mieć swojego osobistego motywatora sprawującego opiekę nad ćwiczeniami. Panuje jednak powszechna opinia, że praca z trenerem personalnym nie należy do najtańszych, więc jest przeznaczona tylko dla osób z zasobniejszym portfelem. Jak to jest naprawdę? Ujawniamy karty!

Inny trener – inna cena

Ile kosztuje trening z trenerem personalnym? Godzinna praca to koszt mniej więcej od 50 do nawet kilkuset złotych. Od czego zależy tak duża rozpiętość? Wpływ na cenę mają takie poboczne aspekty jak przewidziany czas współpracy czy osobiste ustalenia treningowe, jednak tak naprawdę cena zależy od wiedzy i umiejętności trenera. Kompetencje dobrego trenera personalnego to nie tylko wiedza na temat rozmaitych metod treningowych, ale również znajomość bardziej teoretyczna z dziedziny anatomii człowieka, biomechaniki, fizjologii wysiłku i oczywiście zdrowego odżywiania. Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest więc prosta: na cenę współpracy z trenerem personalnym składa się nie tylko jego czas, który poświęca dla Ciebie na sali treningowej, ale ten zdobyty na różnego rodzaju warsztatach, kursach oraz szkoleniach, by pomóc Ci np. z dietą.

A co z siłownią?

Jeśli trener personalny świadczy swoje usługi w zewnętrznej siłowni, ta informacja także będzie mieć wpływ na cenę. Miejsce treningów ma znaczenie – jeśli, powiedzmy, ćwiczenia będą wykonywane w sieciowej siłowni, koszt takiej usługi może być większy niż w przypadku kameralnych siłowni. Z drugiej strony – większe siłownie często wprowadzają promocje, na które niekoniecznie może sobie pozwolić mała firma. Liczy się też, czy mowa np. o trenerze personalnym w Gdańsku, czy w jakimś małym mieście. Warto po prostu obserwować i porównywać cenę.

Trening zamiast wizyty u lekarza

Masz już dość chodzenia po różnych lekarzach-specjalistach, bo ciągle coś Ci dolega? Poszukaj źródła problemu gdzie indziej: w Twojej zmniejszonej aktywności fizycznej (a może nawet i braku)! Praca z trenerem personalnym to nie tylko sposób na bycie „fit”. To także doskonała opcja na podtrzymanie dobrego zdrowia. W końcu nie od dziś wiadomo, że człowiek aktywny to człowiek odporniejszy na choroby… Zastanów się zatem, czy nie lepiej byłoby następnym razem spotkać się z trenerem personalnym na siłowni zamiast ze specjalistą w gabinecie lekarskim. Przecież nikt nie lubi marnować czasu w kolejce u lekarza, a potem w aptece po lekarstwa, prawda?

Zobacz, ile możliwości niesie współpraca na linii Ty-trener personalny. Ile kosztuje korzystanie z jego usług? Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy Ci odpowiedź na to pytanie. Jeśli brak Ci motywacji, warto postawić na pomoc kogoś takiego, jak trener personalny. Cena za skorzystanie jego usług jest tak naprawdę bezcenna w porównaniu z korzyściami, jakie dzięki niemu osiągniesz.