Ćwiczenia na siłowni to jedna z bardziej efektywnych form dbania o dobrą sylwetkę. Wyjście do klubu jest okazją do treningu całego ciała i zaangażowania wielu grup mięśniowych. We własnym domu nie mamy do dyspozycji tylu sprzętów, co sprawia, że trening na siłowni daje lepsze rezultaty.

Samodzielne wykonywanie ćwiczeń, szczególnie przez osoby początkujące, może jednak nie być do końca bezpieczne. Osoba, która jest na początku swojej przygody z siłownią, podczas pierwszej sesji czuje się zagubiona i nie do kończ wie, które ćwiczenia będą dla niej odpowiednie. W rezultacie prawdopodobnie szybko się zniechęci i nie uzyska wymarzonych efektów.

Tutaj właśnie do gry wkracza trener personalny. To swego rodzaju przewodnik po świecie treningu, a przede wszystkim osoba, która pomoże podopiecznemu osiągnąć to, co sobie zaplanował. Profesjonalnie prowadzony trening personalny powinien być dopasowany do możliwości osoby ćwiczącej, do stopnia zaawansowania w ćwiczeniach oraz do efektu, jaki chce osiągnąć.

Dobry trener personalny Pruszcz Gdański — czym się wyróżnia profesjonalista?

Niektórzy porównują trenerów personalnych do mechaników. Każdy z nich powinien dysponować wiedzą na temat funkcjonowania pojazdu czy ludzkiego ciała. Dzięki temu trener będzie umieć dobrać odpowiednie ćwiczenia i dopasować je do wad postawy czy innych problemów. Sprawia to, że trening personalny z osobą wykwalifikowaną jest bezpieczny.

Dobrego trenera personalnego cechuje również odpowiednie podejście do klienta. Chodzi o to, by potrafił on zmotywować ćwiczącego. Bez tego podopieczny prędzej czy później odpuści, nie osiągnąwszy swojego celu. Każdy trening personalny powinien więc być zorganizowany w sposób interesujący dla ćwiczącego, tak, by czuł on chęć do dalszych ćwiczeń. W taki sposób działamy w Pruszczu Gdańskim — zapraszamy na profesjonalny trening personalny do naszego klubu.

Trener personalny wie, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia

W zasadzie najważniejsza, jeśli chodzi o pracę trenera, jest znajomość poprawnej techniki ćwiczeń. Wiele z nich jest dość skomplikowana, choć na pozór może wydawać się prosta. Jednak nieodpowiednie wykonywanie ćwiczeń przyniesie więcej szkody, niż pożytku, a nawet może prowadzić do kontuzji. Podczas treningu personalnego ćwiczący jest zaznajamiany ze specyfiką danego ruchu i uczy się poprawnie wykonywać ćwiczenia. Dzięki temu wyrabia odpowiednie wzorce ruchowe i może trenować w sposób bezpieczny.

A co z tymi, którzy pierwsze kroki w treningach mają już za sobą? W takim wypadku trener pomoże zrealizować wyznaczone cele i zadba o odpowiednią motywację. Stala kontrola ze strony trenera, nadzór nad wynikami i postępami pomagają nie ustawać w boju i wciąż nad sobą pracować.

Trener personalny Pruszcz Gdański

W SmartGym doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w treningu odgrywa trener. Dlatego w naszej kadrze znajdziesz osoby doświadczone — ekspertów w swojej dziedzinie. Dla nas liczy się zadowolenie klienta, ale przede wszystkim jego zdrowie i bezpieczeństwo podczas treningów.

Jeśli więc szukasz profesjonalnego trenera — Pruszcz Gdański oraz okolice to odpowiednie miejsce. Zapraszamy na trening personalny do SmartGym.