Zdrowy styl to moda — ale nie tylko. To przede wszystkim sposób na to, by poprawić swoją formę fizyczną i pozostać w dobrym zdrowiu przez długi czas. Ćwiczyć można na wiele sposobów. Ważne, by aktywność sprawiała przyjemność i by była wykonywana regularnie.

Wizyta na siłowni daje szansę na wykorzystanie do treningu wielu różnych maszyn i urządzeń. One właśnie pozwalają angażować podczas ćwiczeń wiele grup mięśniowych, także tych, których na co dzień nie używamy. W domu nie mamy takich możliwości i tylu sprzętów do dyspozycji. Sprawia to, że trening na siłowni daje lepsze efekty. Najlepsze jednak możesz osiągnąć we współpracy z trenerem personalnym. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że jedynie trener osobisty jest w stanie odpowiednio ułożyć Twoją ścieżkę treningową i przeprowadzić analizę składu ciała. Trener personalny umie doradzić i pomóc Ci pracować nad sylwetką w zdrowy sposób.

Podczas każdego treningu poprawność wykonywania ćwiczeń to podstawa!

Przy rozpoczynaniu treningu, czy to na siłowni, czy we własnym domu, nie jest najważniejsza jego intensywność. Podstawą jest poprawność wykonywania ćwiczeń. Zachowanie odpowiedniej postawy nie tylko zwiększa efektywność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Wykonywanie ćwiczeń samodzielnie, szczególnie na początku treningowej przygody, nie zawsze jest zupełnie bezpieczne. Zaczynając ćwiczyć, trudno samodzielnie ułożyć sobie trening o odpowiedniej intensywności. Łatwo jest przesadzić i albo się zniechęcić przez zbyt ciężkie ćwiczenia, albo wręcz zaszkodzić sobie, wykonując je niepoprawnie. Osoba początkująca podczas pierwszej wizyty często czuje się zagubiona i nie do końca wie, które ćwiczenia będą dla niej najlepsze na tym pierwszym etapie. Łatwo też stracić motywację i porzucić treningi, nie osiągając wyznaczonego celu.

Sytuacja wygląda inaczej podczas ćwiczeń z trenerem personalnym. To osoba, którą można nazwać przewodnikiem po świecie aktywności fizycznej. Jego zadaniem jest pomóc Ci w osiągnięciu zaplanowanego celu, ale nie tylko. To właśnie trener, na podstawie analizy składu ciała, ustali dla Ciebie plan dopasowany do Twoich możliwości oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć. Każda sesja z trenerem personalnym będzie więc efektywna — a także przyjemna, bo w naszym klubie nie ma miejsca na nudę. Treningi personalne to najlepszy sposób na walkę o zdrową sylwetkę w zdrowy sposób.

Dobry trener personalny — jakie cechy wyróżniają fachowca z krwi i kości?

Wśród trenerów personalnych można spotkać zarówno tych złych, jak i profesjonalnych. Skupmy się na tej drugiej grupie, czyli trenerach, jakich spotkasz w SmartGym. Trener taki, podobnie jak mechanik samochodowy zna się na samochodach, powinien znać procesy zachodzące w ludzkim ciele oraz przeprowadzić analizę składu ciała. Dzięki temu jest w stanie dobrać odpowiednie ćwiczenia dla każdego, w tym również dla osób z wadami postawy czy innymi problemami, na przykład dużą nadwagą. To wszystko z kolei sprawia, że treningi z trenerem personalnym są zupełnie bezpieczne.

Podejście do klienta to istotna kwestia — liczy się miła atmosfera oraz umiejętność motywacji

Kolejna ważna rzecz to profesjonalne podejście do klienta. Na treningu powinno być sympatycznie, ale trener personalny ma przede wszystkim zachęcać i motywować do podejmowania aktywności fizycznej. Bez tego ćwiczący prędzej czy później straci zapał i nie uda mu się osiągnąć wyznaczonego celu. Przyjemna atmosfera podczas sesji  z trenerem personalnym jest więc istotna. Trener powinien również wiedzieć, w jaki sposób pomóc Ci znaleźć w sobie motywację do ćwiczeń, a także jak kontrolować efekty treningów. Podobnie jest podczas treningów z osobami, które swoje pierwsze sportowe kroki mają już za sobą. W ich wypadku zajęcia z trenerem personalnym mają przede wszystkim motywować do dalszej pracy, a także pozwalają mieć kontrolę nad efektami.

Trenuj z nami w Trójmieście!

W taki właśnie sposób działamy w Sopocie i okolicach Trójmiasta — zapraszamy na profesjonalne treningi personalne do naszego klubu, w którym obowiązują elastyczne godziny otwarcia. Przekonaj się, jak trenujemy i pracuj z nami nad poprawą składu ciała!

Trener personalny wie, jak bezpiecznie i prawidłowo wykonywać ćwiczenia

Odpowiednie podejście do klienta i znajomość procesów zachodzących w ludzkim ciele to konieczność w pracy trenerów personalnych. Jednak najbardziej istotna jest znajomość poprawnej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń, nie tylko tych skomplikowanych, ale również najprostszych. Źle wykonywane przysiady także mogą zaszkodzić.

Powielanie niepoprawnych schematów to prosta droga do urazów. Trener personalny wie, jak im zapobiegać, prezentuje poprawną specyfikę poszczególnych ruchów i uczy podopiecznego, jak trenować bezpiecznie. Dzięki temu może on wyrobić sobie poprawne wzorce ruchowe.

Najważniejsze korzyści, jakie wynikają z ćwiczeń z wykwalifikowanym trenerem personalnym:

  • bezpieczne treningi,
  • indywidualnie dopasowany plan treningowy,
  • motywacja do dalszych ćwiczeń,
  • poprawa składu ciała, rozwój mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej,
  • satysfakcja z osiągniętego celu.

Czy każdy może zostać trenerem personalnym i przeprowadzać treningi z klientami?

Mogłoby się wydawać, że każdy, kto lubi ćwiczyć i chce pracować z ludźmi, może bez przeszkód zostać trenerem personalnym. Czy tak jest w istocie? Droga do kariery trenera nie jest wcale tak prosta i krótka. Prawda jest taka, że nie wystarczy potrafić wykonywać ćwiczenia i pokazywać je podopiecznym. Zawód ten wymaga wachlarza wiedzy i umiejętności, które będą potrzebne w codziennym wspomaganiu osób chcących pracować nad swoją kondycją fizyczną. Jakie więc trzeba mieć predyspozycje i umiejętności, aby móc zostać trenerem i pomóc komuś w zrzuceniu zbędnych kilogramów?

Przede wszystkim trener osobisty musi mieć wiedzę, ale nie są wymagane konkretne studia czy ogólnie wyższe wykształcenie. Nie jest jednak tak, że trenerem personalnym może zostać każdy, kto wyraża chęć wykonywania tego zawodu. Przed rozpoczęciem pracy trzeba zdobyć kwalifikacje, czyli ukończyć specjalny kurs. Chętny na zostanie trenerem, który zaczyna od zera uzyska na zajęciach niezbędną w pracy wiedzę sportową. Nauczy się też, jak pracować z klientami.

Wymagana jest dodatkowo znajomość zagadnień z obszaru dietetyki. Dzięki temu trener osobisty umie doradzać klientom w kwestiach sposobu odżywiania. Może i potrafi podpowiedzieć im, w jaki sposób dbać o swoją sylwetkę, co jeść, aby łatwiej zrzucić wagę i wymodelować sylwetkę. Treningi to bowiem nie wszystko. Cała procedura pracy nad sylwetką obejmuje kilka etapów, a jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiedni sposób odżywiania się.

Trener osobisty Sopot

Korzystanie z usług trenera osobistego, personalnego, to świetny sposób na bezpieczną poprawę swojej sylwetki, nastroju i kondycji fizycznej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ruch to zdrowie, i codziennie wcielamy w życie tę zasadę. Aktywizujemy naszych klientów i zachęcamy do konsekwentnej, regularnej pracy nad sobą, swoim ciałem, bo, jak mówi pewne mądre przysłowie, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Ćwiczenia fizyczne, czy to z prowadzone pod okiem trenera personalnego, czy też praktykowane samodzielnie, na przykład jazda na rowerze, rolkach czy taniec, wpływają ogromnie pozytywnie na psychikę. Aktywność fizyczna daje wiele radości, a po pewnym czasie, wraz ze zmęczeniem, pojawiają się sławne już hormony szczęścia. Dlatego właśnie, dbając o swoje ciało, troszczysz się również o swój umysł i zdrowie psychiczne.

Treningi personalne są o tyle atrakcyjną formą aktywności fizycznej, że przez cały czas jesteś pod opieką zawodowca. Nie zrobisz sobie krzywdy, bo zaprezentujemy Ci, jak wykonywać ćwiczenia w bezpieczny sposób. Zademonstrujemy Ci każdy ruch i przez cały trening będziemy Cię pilnować, poprawiać, jeśli popełnisz błąd, i radzić, jak wykonywać ćwiczenia jeszcze skuteczniej.

Trening personalny w Sopocie

Trener osobisty to ktoś, kogo można śmiało nazwać kimś w rodzaju przewodnika na drodze do zdrowego trybu życia. Rolą trenera jest tak opracować Twój plan treningów, abyś osiągnął zamierzone rezultaty i cieszył się z utraty zbędnych kilogramów w odpowiednim czasie. Oczywiście, w sposób zdrowy i bezpieczny, bo to podstawa.

Z trenerem personalnym osiągniesz wymarzony efekt szybciej niż myślisz. Zadbamy o to, abyś dobrze czuł się w trakcie treningów. Jesteśmy profesjonalistami, wiemy co robić.

Trener personalny w Trójmieście — skorzystaj z naszych usług i osiągnij swój cel! Ćwicz z profesjonalistami

W SmartGym zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w treningu odgrywa profesjonalny trener. Dlatego w naszej kadrze znajdziesz osoby doświadczone — ekspertów w swojej dziedzinie, którzy poprowadzą Cię do wymarzonych efektów. Dla nas liczy się zadowolenie klienta, ale przede wszystkim jego zdrowie i bezpieczeństwo podczas zajęćDlatego treningi personalne w naszym klubie odbywają się w przyjaznej atmosferze i z dbałością o poprawną technikę wykonywania ćwiczeń.

Jeśli więc szukasz profesjonalnego trenera personalnego — jesteś w odpowiednim miejscu.

Zapraszamy na treningi personalne do SmartGym, w którym gwarantujemy elastyczne godziny otwarcia. U nas każdy trener doskonale zna się na tym, co robi i pomoże Ci osiągnąć Twój cel.