Zdrowy styl życia to sposób na dobre zdrowie i poprawę formy fizycznej. Dziś dostępne są różne formy aktywności – najważniejsze, aby ruch sprawiał przyjemność i był bezpieczny dla zdrowia. Dlatego warto rozważyć współpracę z osobą, która najlepiej zna się na prawidłowym działaniu w świecie sportu i żywienia.

Dlaczego jeszcze?

Przede wszystkim: trener osobisty, trener personalny potrafi właściwie ułożyć dla Ciebie plan treningowy, a także przeprowadzić analizę składu ciała. Układ zajęć dopasuje do Twojej formy i efektów, jakie chcesz osiągną. Będzie też w stanie śledzić postępy, a także motywować Cię do dalszej pracy. Chcesz schudnąć i poprawić jakość swojego życia? Zapraszamy na treningi indywidualne z osobistym doradcą sportowym. Siłownia jest idealnym miejscem do tego, aby poprawić swoje ciało, nabrać masy mięśniowej i zredukować wagę.

W treningu podstawą jest sposób wykonywania ćwiczeń!

Podczas każdego treningu istotna jest odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń. Zachowanie właściwej postawy nie tylko zwiększa efektywność treningu, ale przede wszystkim ma ogromny wpływ na jego bezpieczeństwo.

Wykonywany układ treningowy we własnym zakresie, szczególnie na początku, może mieć swoje konsekwencje. Trenującemu niełatwo ułożyć sobie program treningu o właściwej intensywności. Łatwo więc szybko się zniechęcić, trenując zbyt ciężko, albo zaszkodzić sobie, stosując niepoprawną technikę lub niedopasowane do oczekiwanych efektów ćwiczenia.

Natomiast zadaniem trenera personalnego jest pomoc w osiągnięciu celu, a także ustalenie planu dopasowanego do możliwości i oczekiwań trenującego. Na podstawie analizy składu ciała ustali dla Ciebie plan, a więc każdy trening personalny będzie efektywny.

Profesjonalny trener personalny Gdańsk

Oto cechy, po których rozpoznasz prawdziwego fachowca. Profesjonalny trener personalny powinien mieć wiedzę na temat zachodzących w ludzkim ciele procesów. Istotna część jego pracy to umiejętność przeprowadzania analizy składu sylwetki. Dzięki temu trener może dostosować działania dla każdego, także dla osób z wadami postawy czy dużą nadwagą.

Podejście do klienta jest częścią pracy trenera

Miła atmosfera na zajęciach oraz umiejętność motywacji do działania to coś, bez czego trudno się obyć. Dobrego trenera wyróżnia profesjonalne podejście do klienta. Trener osobisty powinien motywować do uprawiania aktywności fizycznej. Bez tego ćwiczący najpewniej straci chęć do działania i nie osiągnie rezultatów. Mentor dba o miłą atmosferę oraz kontroluje efekty działania a także określa, ile min treningów należy wykonać aby osiągnąć cel aby pozbyć się zbędnej masy.

Czy każdy może zostać trenerem personalnym? Co trzeba spełnić, by pracować w tym zawodzie?

Ktoś mógłby stwierdzić, że każdy może być doradcą sportowym. Każdy, kto ma taką chęć i zna się trochę na sporcie. Czy tak rzeczywiście jest? Nie. Umiejętność wykonania kilku ruchów nie wystarczy, aby pokazywać je wychowankom i trenować wraz z nimi. To coś o wiele więcej. Ten zawód wymaga dużej wiedzy i umiejętności, które będą niezbędne w codziennym wspomaganiu osób chcących pracować nad swoją kondycję fizyczną. Jakie więc trzeba mieć predyspozycje i umiejętności, aby móc zostać trenerem personalnym?

Jak stać się trenerem personalnym?

Przede wszystkim należałoby zaznaczyć, że aby nim zostać  nie trzeba mieć odpowiedniego wykształcenia, skończonych specjalnych studiów typu AWFIS Gdańsk. Nie jest jednak tak, że trenerem może zostać każdy, kto tylko ma taką chęć. Należy bowiem ukończyć min specjalny kurs, na którym każdy chętny uzyska wymaganą w zawodzie wiedzę sportową oraz o tym, jak pracować z klientami, jak prowadzić zajęcia grupowe i indywidualne oraz jak zachęcać klientów do zmiany stylu życia. Trenerzy muszą zadbać o to, żeby każdy trening był dla ćwiczącego bezpieczny, efektowny i przyjemny.

Wymagana jest także znajomość materiału z dziedziny dietetyki. Dzięki temu mentor sportowy może fachowo doradzać klientom w kwestiach sposobu odżywiania. Trener potrafi podpowiedzieć, w jaki sposób dbać o sylwetkę, co jeść, aby łatwiej i najzdrowiej zrzucić zbędne kilogramy. Aktywność fizyczna pod okiem trenera to bowiem nie wszystko. Cały proces pracy nad sylwetką obejmuje kilka parametrów, a jednym z ważniejszych jest odpowiedni sposób odżywiania się. Dlatego każda osoba, która chce wykonywać ten zawód, powinna interesować się dietetyką, zdrowym odżywianiem, sportem, treningami. Trenerzy muszą sprawić, że siłownia stanie się miejscem przyjaznym dla każdego a treningi personalne staną się pasją.

Trenuj w Trójmieście!

W taki właśnie sposób działamy w okolicach Trójmiasta — zapraszamy na profesjonalne treningi personalne do Gdańska, Sopotu, Gdyni, okolic Trójmiasta. Sprawdź, jak trenujemy i pracuj z trenerem osobistym nad poprawą wyglądu!

Trener personalny wie, jak bez ryzyka i prawidłowo trenować

Odpowiednie podejście do klienta i znajomość procesów zachodzących w ludzkim ciele to niezbędne kwestie w pracy trenerów personalnych. Jednak bez znajomości poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń nie da się przeprowadzić treningu. My wiemy, jak to zrobić. Odwiedź Gdańsk i przekonaj się sam.

Profesjonalista w dziedzinie sportu i fitness wie, jak zapobiegać urazom. Demonstruje prawidłową specyfikę poszczególnych ruchów i uczy, jak ćwiczyć bezpiecznie.

Największe korzyści, wynikające z trenowania z trenerem personalnym:

  • bezpieczne działanie,
  • indywidualnie dopasowany plan treningowy,
  • motywacja do dalszych ćwiczeń,
  • poprawa min składu ciała, rozwój mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej,
  • satysfakcja z osiągniętego celu.

Trener osobisty Trójmiasto

Korzystanie z usług trenera osobistego, trenera personalnego, to skuteczny i bezpieczny sposób na poprawę swojego wyglądu, samopoczucia, kondycji fizycznej. Wierzymy i pamiętamy, że ruch to zdrowie, dlatego codziennie wdrażamy tę zasadę w życie. Zachęcamy naszych podopiecznych do regularnej i aktywnej pracy nad sobą, swoim ciałem, bo, jak mówi mądre przysłowie, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Zajęcia fizyczne, czy to wykonywane na sali z opiekunem personalnym, czy aktywność fizyczna uprawiana samodzielnie, na przykład jazda na rowerze, rolkach czy taniec, wpływają niezwykle korzystnie na psychikę. Aktywność fizyczna daje ogromną radość, także trening funkcjonalny. Po pewnym czasie, wraz ze zmęczeniem, pojawiają się sławne już hormony szczęścia. To prawda! Z tego względu, dbając o swoje ciało, dbasz również o kondycję psychiczną.

Trening personalny Trójmiasto

Indywidualne zajęcia są dobrą i bezpieczną formą aktywności. Przez cały trening jesteś pod opieką zawodowca, który zna się na swojej pracy. Nie zrobisz sobie krzywdy, bo zademonstrujemy Ci, jak wykonywać ćwiczenia w sposób poprawny i bezpieczny. Pokażemy Ci każdy ruch, a dodatkowo przez cały trening będziemy Cię obserwować, a jeśli popełnisz błąd poprawimy Cię. Podpowiemy też, jak wykonywać ćwiczenia jeszcze skuteczniej.

Chcesz rozpocząć treningi na terenie miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot?

Doradca sportowy- osobisty to ktoś, kogo można nazwać przewodnikiem na drodze do zdrowego stylu życia. Nie ma w tym przesady. Rolą trenera personalnego jest tak przygotować Twój układ treningów, abyś osiągnął zamierzone rezultaty bezpiecznie i w odpowiednim czasie, w sposób zdrowy dla Ciebie. Nasze kluby znajdują się w miastach takich jak Gdańsk, Gdynia i Sopot- czyli na terenie całego Trójmiasta. Zapraszamy do świata fitness!

Z nami osiągniesz swój cel szybciej niż się zorientujesz. Zadbamy o to, abyś dobrze czuł się w trakcie treningów. Jesteśmy profesjonalistami, wiemy co robić. Twoje miejsce zamieszkania to Gdańsk, Gdynia lub okolice? Świetnie! Zapraszamy na trening! Zadzwoń lub napisz e mail! Zapraszamy do Trójmiasta.

Trener personalny w Trójmieście — skorzystaj z naszych usług! osiągnij cel! Ćwicz z profesjonalistami: Gdańsk, Sopot, Gdynia

W SmartGym Gdynia, Gdańsk, Sopot wiemy, jak ważną rolę w treningu odgrywa profesjonalny trener. Dlatego pracują u nas osoby doświadczone — eksperci w swojej dziedzinie, którzy poprowadzą Cię do wymarzonych efektów. Dla nas liczy się zadowolenie klienta, ale przede wszystkim jego zdrowie i bezpieczeństwo podczas zajęćDlatego treningi personalne w naszym klubie odbywają się w przyjaznej atmosferze i z dbałością o poprawną technikę ćwiczeń.

Jeśli więc szukasz profesjonalnego trenera — jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy na indywidualne spotkanie do SmartGym: Gdynia, Gdańsk a także Sopot.