Trening EMS Cardio – na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

Jeśli jesteś stałym czytelnikiem tego bloga, to zapewne wiesz, czym jest trening EMS. Dziś jednak przedstawimy Ci kolejną opcję na szybkie zrzucenie tkanki tłuszczowej. Mowa o treningu EMS Cardio – być może to ostatnie słowo też Ci coś mówi. Zobacz, na czym polega trening cardio przy udziale EMS i przemyśl wprowadzenie go do swojego planu ćwiczeniowego. Bo warto!

Na czym polega trening Cardio z zastosowaniem elektrostymulacji mięśniowej EMS?

EMS Cardio, jak można się domyśleć po nazwie, to połączenie dwóch treningów – elektrostymulacji mięśniowej EMS (Electrical Muscle Stimulation) oraz popularnego zwłaszcza wśród młodych ludzi treningu cardio, którego celem jest szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz poprawa prawidłowej pracy serca i układu krążenia. Tradycyjny trening cardio wykonuje się zwykle na takich sprzętach jak bieżnia, orbitrek czy rowerek. W połączeniu z elektrostymulacją mięśniową daje jeszcze lepsze rezultaty. Podsumowując: EMS Cardio ma świetny wpływ na ogólną kondycję, sylwetkę oraz zdrowie. Działa szybko i skutecznie.

Jakie zalety ma trening EMS Cardio?

Trening EMS Cardio przynosi wiele korzyści związanych z różnymi aspektami organizmu – to chyba jego największy plus. Za co pokochasz połączenie cardio z elektrostymulacją mięśniową?

  • Dotlenia cały organizm, dzięki czemu czujesz się po prostu zdrowiej.
  • Oszczędza Twój czas – trwa jedynie 25 minut, a przynosi efekty lepsze niż niejedne klasyczne ćwiczenia na siłowni.
  • Zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób układu krążenia, zwłaszcza chorób serca.
  • Poprawia przemianę materii, dzięki czemu szybciej spalasz zbędne tłuszcze.
  • Pozytywnie oddziałuje zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne.

Kto może korzystać z treningu EMS Cardio?

EMS Cardio jest doskonałym rozwiązaniem na trening z jeszcze jednego powodu – może z niego korzystać praktycznie każdy, niezależnie od wieku, kondycji czy celu treningowego. Jednak największe korzyści z treningu EMS Cardio przyjdą osobom w trakcie odchudzania, ponieważ podczas 25-minutowych ćwiczeń organizm pobierasporo energii ze zgromadzonych zapasów tłuszczu. Trening EMS Cardio sprawdzi się też w przypadku osób uwielbiających aktywność fizyczną, które pragną zadbać nie tylko o swoją kondycję, ale także o układ krwionośny oraz limfatyczny.

Pamiętaj!

Trening EMS Cardio nie jest przeznaczony do odbywania go w domu. Aby miał sens i przyniósł oczekiwane rezultaty, musi być wykonywany pod okiem wykwalifikowanych trenerów personalnych. Włśaciwa kalibracja maszyny względem indywidualnych możliwości ćwiczącego jest jednym z ważniejszych czynników w treningu EMS Cardio. Wiesz już, na czym polega trening Cardio + EMS. Wiesz już, jakie korzyści za sobą niesie oraz kto może zniego skorzystać. Teraz pozostaje ci znaleźć odpowiedniego trenera. Specjalistów dla siebie znajdziesz w SmartGym – zapraszamy serdecznie!