Trening EMS Cardio – na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

Jeśli jesteś stałym czytelnikiem tego bloga, to zapewne wiesz, czym jest trening EMS. Dziś jednak przedstawimy Ci kolejną opcję na zrzucenie tkanki tłuszczowej. Mowa o treningu EMS Cardio – być może to ostatnie słowo też Ci coś mówi. Zobacz, na czym polega EMS Cardio i przemyśl wprowadzenie go do swojego planu ćwiczeniowego. Bo warto!

Trening EMS Cardio – co to właściwie jest?

EMS Cardio, jak można się domyśleć po nazwie, to połączenie dwóch treningów – elektrostymulacji mięśniowej EMS (Electrical Muscle Stimulation) oraz popularnego zwłaszcza wśród młodych ludzi treningu cardio, którego celem jest pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz poprawa prawidłowej pracy serca i układu krążenia. Tradycyjny trening cardio wykonuje się zwykle na takich sprzętach jak bieżnia, orbitrek czy rowerek. W połączeniu z elektrostymulacją mięśniową daje jeszcze lepsze rezultaty. Podsumowując: EMS Cardio ma świetny wpływ na ogólną kondycję, sylwetkę oraz zdrowie. Działa szybko i skutecznie.

Zalety EMS Cardio:

  • Dotlenia cały organizm.
  • Oszczędza Twój czas – trwa jedynie 25 minut.
  • Zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób układu krążenia.
  • Poprawia przemianę materii.
  • Pozytywnie oddziałuje zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne.

Kto może korzystać z treningu EMS Cardio?

EMS Cardio jest doskonałym rozwiązaniem na trening z jeszcze jednego powodu – może z niego korzystać praktycznie każdy, niezależnie od wieku, kondycji czy celu treningowego. Jednak największe korzyści z treningu EMS Cardio przyjdą osobom w trakcie odchudzania, ponieważ podczas 25-minutowych ćwiczeń organizm pobierasporo energii ze zgromadzonych zapasów tłuszczu.

Pamiętaj!
Trening EMS Cardio nie jest przeznaczony do odbywania go w domu. Aby miał sens i przyniósł oczekiwane rezultaty, musi być wykonywany pod okiem wykwalifikowanych trenerów personalnych. Włśaciwa kalibracja maszyny względem indywidualnych możliwości ćwiczącego jest jednym z ważniejszych czynników w treningu EMS Cardio. Specjalistów dla siebie znajdziesz w SmartGym – zapraszamy serdecznie!