Trening EMS – efekty

EMS to ćwiczenia pod prądem, które cieszą się rosnącą popularnością w naszym kraju. Metoda elektrostymulacji mięśni to gwarancja szeregu korzyści. Przede wszystkim kalorie spalane są szybciej niż podczas tradycyjnego treningu, a ćwiczenia nie są skomplikowane. Odchudzanie bez wylewania hektolitrów potu? To możliwe! Sprawdź, jakie efekty przynosi trening EMS.

Spis treści:

  • Czym cechuje się trening EMS?
  • Co to jest EMS?
  • Trening EMS efekty

Z wpisu dowiesz się, czym jest trening EMS, jakie zalety gwarantuje oraz jakie są efekty treningu EMS.

Czym cechuje się trening EMS?

Choć początkowo informacje na temat treningu EMS mogą wydawać się niewiarygodne, metoda ta ma potwierdzone działanie. Czy możliwe jest to, że zamiast kilku godzin na siłowni, poświęcamy na trening zaledwie 30 minut? Czy wystarczą dwa krótkie treningi w tygodniu, aby uzyskać pożądane efekty? Okazuje się, że tak, a odpowiedzią na te potrzeby są właśnie treningi EMS. Wystarczy sprawdzić opinie o treningach EMS, obejrzeć zdjęcia metamorfoz, aby przekonać się, że nie jest to wyłącznie reklama. Zadowolonych klientów stale przybywa. To jedna z najpopularniejszych metod współczesnych ćwiczeń.

W Polsce nadal jeszcze niewiele osób słyszało o treningach EMS. Powstaje jednak coraz więcej punktów, w których można wykonywać tego rodzaju treningi. Dzięki nim można uzyskać smukłą sylwetkę przy minimalnym wysiłku.

Co to jest EMS?

Metoda EMS jest dość młodym pojęciem w branży fitness. Co ciekawe, sama metoda elektrostymulacji mięśni jest rozwijana zarówno w fizjoterapii, jak i w sporcie już od lat 60. XX wieku. Skuteczność w zakresie aktywacji mięśni została wielokrotnie udowodniona naukowo! Postęp sprawił, że możliwe było stworzenie komfortowego sprzętu, który posłuży jako narzędzie treningowe w sporcie. Urządzenie do elektrostymulacji zastępuje sprzęt siłowy. Prąd jest przesyłany przez specjalny kombinezon do ćwiczeń. Elektrody bezpośrednio oddziałują na mięśnie osoby ćwiczącej, powodują skurcz i zmuszają do wykonania pracy – dokładnie tak, jak w przypadku klasycznych ćwiczeń. Rozwiązanie to sprawia, że podczas treningu EMS wykorzystuje się minimalną liczbę sprzętów. Nie obciąża się stawów i kręgosłupa.

Trening EMS efekty

Elektrostymulacja sprawia, że do pracy zaangażowane są wszystkie najważniejsze grupy mięśni. To właśnie ta cecha sprawia, że treningi EMS są tak skuteczne i gwarantują efekty już przy dwóch treningach tygodniowo! Rezultaty EMS wynikają z wysokiej intensywności pełnego treningu całego ciała, czyli Full Body Workout. Sam trening zajmuje zaledwie 30 minut, a nie godzinę czy dwie. Zyskujemy czas, utrzymujemy koncentrację przez cały trening, a efekty są zaskakujące! Treningi EMS nadają się nawet dla osób początkujących ze względu na nieskomplikowane ćwiczenia. Przyspieszają proces adaptacji treningowej, a także prędkość budowania formy. Na trening EMS mogą się zdecydować także seniorzy.