Trening EMS – ile razy w tygodniu?

John Wooden powiedział: Małe detale są istotne. To małe rzeczy sprawiają, że duże rzeczy mogą się wydarzyć. Nie sądzisz? Chociażby w strefie aktywności fizycznej – gdyby nie motywacja, by pójść na pierwszy trening oraz wytrwałość w regularnym ćwiczeniu, nikt nie mógłby cieszyć się zgrabną, wysportowaną sylwetką. Jak widzisz, małe decyzje, małe detale. Obecnie jednak możesz jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność wysiłku, by spektakularne efekty przyszły wcześniej. Rozwiązanie to treningi EMS zapewniające o 40% lepsze rezultaty niż trening siłowy. Ile razy ćwiczyć w tygodniu? Odpowiadamy!

Trening EMS – jak często?

Trening EMS polegający na pobudzeniu mięśni za pomocą stałych i zmiennych impulsów prądu, już dawno temu wpisał się w codzienną aktywność ludzi na całym świecie. I nic dziwnego, efekty są naprawdę fenomenalne. Według analiz przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Köln, aż 108% badanych potwierdziło wzrost wytrzymałości, 80% sprawności, a 17% siły już po 4 treningach. Co więcej, trening EMS to niezwykle uniwersalna aktywność, z której mogą korzystać kobiety i mężczyźni w różnym wieku.

Ile średnio trwa trening EMS wykonany w profesjonalnym studiu ćwiczeń? Zazwyczaj około 20-25 minut, w trakcie których ćwiczący pobudza aż 150 razy więcej skurczów mięśni niż podczas zwykłego treningu. Przez zaledwie kilkadziesiąt minut spalisz zatem nawet 1200 kcal, w efekcie czego tracisz wagę 3 razy szybciej niż ćwicząc bez urządzeń EMS. Kluczowe pytanie brzmi jednak: ile razy w tygodniu trenować EMS?

EMS – jak często?

 

Chcesz regularnie praktykować trening EMS? Ile razy w tygodniu należy zatem ćwiczyć? To zależy od indywidualnego przypadku, jednak zazwyczaj około 2-3 razy. Wówczas otrzymasz spektakularne efekty w szybkim tempie. Napisaliśmy jednak, że inaczej wygląda to u każdej osoby. O finalnej liczbie treningów EMS decyduje trener personalny przeprowadzający dokładny wywiad, na podstawie którego określa częstotliwość wykonywania wspomnianej aktywności.

Dlaczego rozmowa z trenerem jest tak ważna? Dzięki niej określisz własne wymagania i oczekiwania, a trener, poznając Twoje nawyki, kondycję zdrowotną oraz doświadczenie ze sportem, stworzy harmonogram treningów EMS. Jak widzisz, treningi EMS są tworzone indywidualnie, na miarę potrzeb każdego ćwiczącego.

Ems – ile razy w tygodniu?

Teraz już, ile razy w tygodniu ćwiczyć EMS oraz od czego zależy częstotliwość treningów. Głównie od wywiadu z trenerem, ale musimy jeszcze wspomnieć o jednym niezwykle ważnym elemencie tworzenia harmonogramu – o badaniach. Profesjonaliści chcąc uzyskać szczegółowe dane na temat Twojej masy mięśniowej i tłuszczowej, wody w organizmie oraz pozostałych parametrów, przeprowadzają specjalistyczne badanie przy użyciu maszyny do analizy składu ciała. To również nie lada ciekawostka dla samego ćwiczącego, nie uważasz?

 

Trening EMS – po jakim czasie efekty?

To pytanie nurtuje każdego ćwiczącego i nie ma w tym nic dziwnego, każdy człowiek jest ukierunkowany na szybkie wyniki. Jako że trening EMS to kwintesencja minimalnego wysiłku oraz maksymalnych efektów, pierwsze rezultaty zauważysz już nawet po 4 treningach. Według wspomnianych przez nas badań niemieckiego uniwersytetu, ćwiczący cieszyli się redukcją tkanki tłuszczowej o kilka procent już po 6-ciu treningach EMS.

Co jeszcze zyskasz z treningami EMS? Nie tylko wspomniany wzrost wytrzymałości i siły oraz utratę tkanki tłuszczowej, ale i ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu, poprawę kondycji i wyrzeźbienie mięśni. Kompleksowo zadbasz o sylwetkę, a przede wszystkim o zdrowie. O pozytywnym działaniu sportu na każdy układ w ludzkim ciele nie będziemy rozpisywać się w tym tekście, ponieważ to temat na osobny artykuł. Wspomnimy jeszcze, że pozbędziesz się bólu pleców, szybciej wrócisz do formy po przebytej kontuzji oraz poprawisz wygląd figury po porodzie. Brzmi zachęcająco, prawda?

Jeśli więc chcesz trenować EMS pod czujnym okiem profesjonalistów, napisz lub zadzwoń. Porozmawiamy, szybko poznasz szczegóły i zdecydujesz, czy trening EMS wpisze się do Twojej codziennej aktywności.