Trening EMS – na czym polega?
Trening EMS cieszy się rosnącą popularnością. Wszystko ze względu na swoją efektywność. Treningi EMS pobudzają do pracy mięśnie poprzez ich elektrostymulację. Nowoczesna technologia sprawia, że wcale nie trzeba wylewać hektolitrów potu na siłowni. Budowa masy mięśniowej jest praktycznie bezbolesna! Trening z elektrostymulatorem EMS sprawia, że skutecznie poprawia się kondycja, spala się tkanka tłuszczowa, buduje się siła – to wszystko możemy osiągnąć znacznie szybciej niż poprzez tradycyjne ćwiczenia! Na czym polega tego typu trening? Na jakie efekty można liczyć?
Spis treści:
- Czym jest trening EMS?
- Na czym polega trening elektrostymulacji mięśniowej?
- Zalety treningu EMS
Z wpisu dowiesz się, co to jest trening EMS, na czym polega oraz jakie są zalety tego rodzaju treningu.
Czym jest trening EMS?
Trening EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, to ćwiczenia fizyczne, do których wykorzystuje się nowoczesną technologię elektrostymulacji mięśniowej. Osoba ćwicząca zostaje podłączona do specjalnie skonstruowanego stroju wyposażonego w elektrody, które pomagają mózgowi wysyłać impulsy do mięśni. Mięśnie pracują tak samo, jak podczas zwykłego treningu, z tą różnicą, że impulsy trafiające do mózgu są przesyłane z większą skutecznością.
Na czym polega trening elektrostymulacji mięśniowej?
Zanim zdecydujemy się na trening EMS, wykonuje się analizę składu ciała. Trener dobierze odpowiedni rodzaj ćwiczeń, które będą dopasowane zarówno do aktualnej kondycji, jak i celów treningowych osoby ćwiczącej. Po przeprowadzeniu wywiadu, zakłada się na dopasowany sportowy strój specjalną kamizelkę, pas biodrowy, opaski na uda i ramiona, do których przyczepione są elektrody. Osoby ubrane w taki sposób wykonują ćwiczenia zlecone przez trenera. Zadaniem impulsów elektrycznych jest wspomaganie pracy mózgu, który z kolei przesyła impulsy do neuronów znajdujących się w mięśniach. Tym sposobem aktywuje je do pracy. Impulsy są nadawane z inną częstotliwością, która jest odpowiednio dopasowana do konkretnej grupy mięśniowej. Mają one takie parametry, jak impulsy generowane przez ludzki mózg, dlatego są bezpieczne dla zdrowia i nie powodują dyskomfortu.
Zalety treningu EMS
Trening EMS ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim można liczyć na naprawdę szybkie efekty. Sam trening trwa ok. 20 minut i może być wykonywany nawet raz w tygodniu. Pozwala na pobudzenie średnio 150 razy więcej skurczów mięśni niż tradycyjny trening. Podczas treningu EMS spalamy nawet 1200 kcal, więc utrata wagi następuje aż 3 razy szybciej! Plusem jest także łatwość wykonania. Dobiera się podstawowe ćwiczenia fizyczne. Ryzyko kontuzji również jest ograniczone do minimum.