Trening EMS – pytania i odpowiedzi

Jeśli regularnie zaglądasz na naszego bloga, to wiesz już, czym jest trening EMS i jakie przynosi efekty. Abyś jeszcze bardziej znał się na tym temacie, przygotowaliśmy zestaw pytań, jakie często przychodzą na myśl naszym klientom wraz z odpowiedziami.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty po treningu EMS?

Już po pierwszym treningu poczujesz się inaczej, lepiej, jakbyś dostał dodatkowy zastrzyk energii. Efekty właściwe, takie jak utrata wagi, poprawa kondycji czy stanu skóry będą widoczne już po około 3-6 tygodniach. Precyzyjny czas zależy oczywiście od indywidualnych czynników, takich jak kondycja fizyczna, z którą przyszedłeś na pierwszy trening czy Twój sposób odżywiania.

Czy mogę korzystać z elektrostymulacji mięśniowej regularnie przez dłuższy czas?

Jak najbardziej – możesz korzystać z elektrostymulacji mięśniowej w taki sam sposób, jak przy tradycyjnych ćwiczeniach siłowych. Właściwie, jeśli już raz zacząłeś trenować z EMS, to nie powinieneś tego przerywać albo traktować okazjonalnie, bowiem siła mięśni może zostać wzmocniona tylko przez regularne ćwiczenia.

Czy trening EMS jest dla mnie niebezpieczny?

W żadnym wypadku trening za pomocą stymulacji prądem niskich częstotliwości nie jest niebezpieczny. Podczas pracy mięśni małe wewnętrzne impulsy zapoczątkowują każdy ruch. Gdy ćwiczysz z EMS, impulsy są odbierane przez Twój organizm jako dodatkowy impuls z zewnątrz, a nie ciało obce. Prąd nie dociera również do narządów ani serca, także możesz ćwiczyć ze spokojem.

Czy jeśli ćwiczę z EMS, to muszę jednocześnie stosować dietę?

Tak – wskazane jest, by przestrzegać diety przy treningu EMS (jak zresztą przy każdej aktywności fizycznej). Ważne jest zdrowe odżywianie wsparte rozsądnym podejściem. Skup się na początku na wyeliminowaniu ze swojej dotychczasowej diety cukrów, tłuszczów trans, wysoko przetworzonej żywności . Jedz mniej, a częściej, o regularnych porach. Zobaczysz, że pierwsze efekty symbiozy diety oraz EMS zauważysz bez problemu.

Czy elektrostymulacja mięśniowa boli?

Elektrostymulacja mięśniowa jest całkowicie bezbolesna, co więcej, można nawet stwierdzić, że jest przyjemna – impulsy prądu pobudzają ośrodek w mózgu odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności. Ponadto dostajesz specjalny kombinezon, który zapewnia maksymalną wygodę podczas treningu.