Trening Online

Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Dlatego warto eksperymentować, szukać ulubionych aktywności, a przede wszystkim sposobów na ich regularne praktykowanie. Coraz więcej osób decyduje się na treningi online, zwłaszcza w dobie pandemii. Zajęcia są idealnie skrojone na miarę potrzeb uczestników – fitness, ćwiczenia siłowe, funkcjonalne… w zaciszu własnego domu wykonasz nawet najbardziej skomplikowane ćwiczenia. Do wyboru masz zarówno nagrane treningi online, jak i prowadzone na żywo przez trenera. Jak one w praktyce wyglądają i czy warto? Odpowiadamy!

Trening online – w czym tkwi jego fenomen?

Obecnie coraz trudniej znaleźć wymówkę, aby zaniedbać aktywność fizyczną. Nawet sroga zima i pandemia nie mogą w tym przeszkodzić, ponieważ w Internecie znajdziesz setki treningów online. Dużą popularnością cieszą się zajęcia prowadzone na żywo przez trenera, w trakcie których łączysz się z nim wirtualnie na specjalnej platformie na przykład Zoomie lub Discordzie. Widzicie siebie przez kamerki i wspólnie wykonujecie szereg ćwiczeń. Do wyboru masz zajęcia grupowe lub 1:1 z trenerem personalnym. Jakie są zalety tej drugiej możliwości?

Trening personalny online

Chcesz ćwiczyć pod czujnym okiem profesjonalisty, by osiągnąć jak najlepsze wyniki? Trening personalny w Internecie to strzał w dziesiątkę! Prowadzenie treningów online przez specjalistę polega na przeprowadzeniu Cię przez ćwiczenia, tak jakbyście realnie spotkali się na siłowni. Kamerka gwarantuje sprawny kontakt, zarówno jeśli chodzi o opracowanie planu, jak i wspólne ćwiczenia. Ustalicie cele, otrzymasz spersonalizowany plan treningowy, a następnie przystąpicie do regularnych zajęć. Nie musisz wychodzić z domu, by cieszyć się upragnioną sylwetką – zobacz, jaka to oszczędność czasu!

Treningi fitness online

Wśród treningów online dużym zainteresowaniem cieszą się fitness, zwłaszcza prowadzone w grupie. Zumba, aerobik, Hi-Lo, Fat Burning, Dance Aerobik, ABT, Pilates… z tych oraz wielu innych treningów skorzystasz w wirtualnej formie, bez wychodzenia z domu. To również niemała oszczędność pieniędzy, ponieważ nie musisz płacić za dojazd do placówki fitness. Brzmi zachęcająco, prawda?

Trening spinningowy online

Masz w domu rowerek stacjonarny? Wykorzystasz go skutecznie do treningu online – grupowa jazda daje niezłego kopa motywacji! Instruktor krok po kroku przeprowadza przez zajęcia, dobierając odpowiedni czas, tempo i obciążenie. Stymuluje jazdę pod górkę i z górki, narzuca naprzemiennie szybkie i wolne tempo, określa odcinki o małej i dużej intensywności… kombinacji jest mnóstwo. A radości płynącej ze wspólnych ćwiczeń nic nie zastąpi!

Trening biegowy online

Jeśli jesteś biegaczem, również możesz liczyć na zdalne wsparcie trenera. Trening biegowy online opracowany przez wykwalifikowanego specjalistę pozwala osiągać znakomite wyniki. Instruktor przeprowadza rzetelny wywiad, a następnie rozpisuje treningi, na bieżąco rozmawia z Tobą o ich przebiegu, bierze pod uwagę informacje zwrotne, a co najważniejsze jest nieustannie dostępny. Wspólnie pracujecie na jak najlepsze wyniki.

Trening online dla dzieci

Co ciekawe, najmłodsi również mogą liczyć na urozmaicone treningi online. Zajęcia online dla dzieci wyglądają podobnie jak w przypadku dorosłych – identycznie przebiegają pod czujnym okiem profesjonalisty, odbywają się grupowo lub indywidualnie, a wszystko, czego potrzebuje pociecha to po prostu kamerka.

Trening dieta online

A może potrzebujesz kompleksowego wsparcia w formie rozpisanego planu treningowego oraz diety? I to załatwisz zdalnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z wykwalifikowanym specjalistą, który weźmie Cię pod swoje skrzydła. Możesz liczyć na indywidualne podejście, rzetelny plan treningów i diety, a nawet suplementacji. To swojego rodzaju opiekun, dbający o urozmaicone posiłki i ćwiczenia, idealnie dopasowane do Twoich możliwości, potrzeb i celów.

Jak zatem widzisz, treningi online przyjmują wiele postaci, więc uczestnicy zajęć z łatwością mogą wybrać idealną aktywność na miarę własnych potrzeb. Jedynego czego potrzebujesz to sprawna kamerka i mikrofon. A, no i oczywiście chęci. To niewiele, prawda?