Trening personalny – pytania i odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad treningiem personalnym, ale wciąż masz co do niego wiele wątpliwości i pytań bez odpowiedzi? Przeczytaj nasz artykuł, dowiedz się wszystkiego na ten temat i zapisz na najbardziej efektywną oraz zdrową przygodę swojego życia.

Czym jest trening personalny?

Trening personalny, w przeciwieństwie do zajęć w grupie, odbywa się indywidualnie z klientem. Zadaniem trenera jest nie tylko opracowanie odpowiedniej strategii treningowej dopasowanej do potrzeb i możliwości klienta. Trener osobisty to także mentor, powiernik i przyjaciel, który wspiera i motywuje w chwilach słabości. Dzięki treningowi personalnemu możesz kontrolować i poprawiać swoje wyniki pod czujnym okiem profesjonalisty.

Czy trening personalny wymaga stosowania odpowiedniej diety?

Oczywiście! Oprócz ustalenia planu treningowego i kontrolowania postępów klienta, trener osobisty ma za zadanie udzielać rad dotyczących odżywiania, suplementów diety i ewentualnych odżywek. Tylko połączenie diety i ćwiczeń jest w stanie szybko przynieść oczekiwane rezultaty.

Dla kogo jest trening personalny?

Właściwie nie istnieją ograniczenia związane z rozpoczęciem treningu personalnego – można więc stwierdzić, że jest dla każdego. Zanim się jednak do niego przystąpi, ważny jest pomiar obecnej sprawności fizycznej i celów klienta. Trener osobisty poddaje go więc różnym testom i przeprowadza wywiad na pierwszym spotkaniu. Gdy już wyciągnie odpowiednie wnioski, w oparciu o nie ustala indywidualny plan treningowy.

Czy trening personalny rzeczywiście jest wart swojej ceny?

Pewnie! Fakt faktem, że trening z osobistym trenerem nie należy do najtańszych (trener bierze za jednorazowe spotkanie ok. 200 zł), ale istnieją pakiety jeszcze bardziej opłacające się finansowo, a poza tym – efekty, które osiągniesz dzięki treningowi personalnemu są bezcenne. Trening personalny może przynieść wiele rezultatów, w zależności od wybranego celu: możesz dzięki niemu schudnąć, wymodelować czy ujędrnić sylwetkę, poprawić kondycję oraz zdrowie, a także znakomicie poćwiczyć motywację i psychikę. Pamiętaj, że z trenerem osobistym osiągniesz więcej i szybciej niż w przypadku samodzielnych ćwiczeń!